Moderní fotbal, který fanoušci očekávali od souboje prvního s druhým celkem tabulky se servíroval ve Znojmě už od první minuty.

Divácky atraktivní zápas odstartovala neuznaná branka Znojma a vynikající zákrok domácího gólmana Hrubého. Po něm už přicházely gólové akce, a to zejména na znojemské straně. Poprvé se trefil deset minut před prvopoločasovým hvizdem agilní Látal.

„Zdenku Látalovi se utkání hodně povedlo. Já si ho pamatuji z reprezentační sedmnáctky a moc mu fandím. Konečně se po těch vleklých zranění dostává do formy. Doufám, že takhle nezaválel jen proti nám, ale bude takhle trápit i ostatní soupeře,“ pronesl s úsměvem na rtech trenér Sigmy Olomouc B Augustin Chromý.

A Látal byl vidět i po změně stran, zejména u dalších branek znojemského celku. Ten začal totiž druhý poločas pěkně zostra. Během prvních osmi minut se totiž dvakrát trefil Gregor Kováč a o zápase bylo defakto rozhodnuto.

Tvrdý zákrok a potyčka

Pak ale přišel moment, na který nebude vzpomínat v dobrém ani jeden z aktérů. Psala se šedesátá minuta, kdy hostující Chlebek poslal nekompromisně k zemi Lacka a viděl za to červenou kartu. Jenže to nebylo vše. Do šarvátky, která okolo toho vznikla se připletl i znojemský obránce Mička, který dal olomouckému hříšníkovi co proto. Bohužel i on se nakonec musel za svůj čin poroučet předčasně do sprch.

„Je to klukovina. Bude nám vzadu hodně chybět. Navíc teď, když nás čekají dva duely venku. Verdikt bude znám ve čtvrtek, ale vidím to tak na třízápasový stop,“ kalkuloval domácí kouč Michal Sobota.

Ten mohl být ale nakonec šťastný. I když jeho tým inkasoval, dokázal v poslední minutě utkání přidat pojistku v podobě čtvrtého gólu Zapalač a vítězství v poměru 4:1 bylo na světě.

„Konečně jsme se vrátili do herní pohody a zahráli tak, jak si představujeme a jak se od nás čeká,“ okomentoval duel Sobota.

Znojmo má na čele Moravskoslezské fotbalové ligy stále čtyřbodový náskok před Frýdkem-Místkem.

JIRKA PŘIBYLOVÁ