Miroslav Sýkora obléká dres TJ Ajax Dyjákovice ve III. třídě. Sezona mu, stejně jako spoustě dalších fotbalistů na Znojemsku, skončila začátkem listopadu. Přípravu na jaro pak zahájil až v polovině ledna.

Florbalisté Znojma (černo-červení) hráli proti týmu Českých Budějovic.
OBRAZEM: Útok byl špatný. Znojemští florbalisté prohráli s Českými Budějovicemi

Jak Sýkora přiznává, hmotnost a fyzičku sleduje během sezony. „Jakmile máme zimní nebo letní pauzu, tak to nehlídám,“ prozradil pětadvacetiletý borec. Čím více se blíží termín startu mistrovských utkání, začne Sýkora běhat. „Musím se dostat do formy, běh kombinuji s posilovnou,“ dodal dyjákovický fotbalista.

Naproti tomu Radek Toman si váhu poctivě hlídá pořád. „Zaprvé to dělám pro sebe samotného, zadruhé to vyžaduje moje zaměstnání. Pravidelně se snažím běhat, v práci mám pohybu taky poměrně hodně, dále pravidelně trénuju v rámci fotbalu, když covid dovolí,“ shrnul hráč TJ Cejle.

Fotbalista Josef Hnaníček (vpravo) ve středu podepsal smlouvu se třetiligovým Znojmem.
Šest dní od rodiny? Už chci domů, hlásí Hnaníček po návratu do Znojma

V současné době plné moderních technologií využívá jejich potencionál třeba Zdeněk Procházka. Jedenatřicetiletý kanonýr dobšického Sokola vlastní chytré hodinky a díky propojení s chytrým telefonem zná svou aktuální fyzičku téměř kdykoliv. „Jinak hmotnost sleduji jen občas. Máme osobní váhu propojenou s aplikací, takže můžu porovnávat. Snažím se jíst zdravě a pravidelně se hýbat,“ uvedl Procházka.

Chodit, chodit a chodit

Ještě o level výše šel fotbalista divizních Tasovic Michal Garčic. „Chodím do posilovny mám svého individuálního kondičního trenéra, který vše hlídá,“ dodal mladík. Ten sní cokoliv a nepřibere, jelikož jak tvrdí, má dobré spalování.

Garčicův spoluhráč z Tasovic, Jaroslav Fukal, vidí velký problém o dlouhém čase pauzy mezi jarem a podzimem. „Nezbývá mi nic jiného, než se vždy zavřít do posilovny a makat. Přes Vánoce se pak musím vyhnout obloukem cukroví,“ sdělil Fukal.

Fotbalisté Tasovic umějí slavit. Loňská dokopná pro ně skončila zajímavou hrou.
Dokopné jsou fotbalovým svátkem. Pavlickým shořela večeře, jinde praskají rifle

Jednoduché motto vyznává sekretář Okresního fotbalového svazu Znojmo, Roman Švarc. „Řídím se heslem, že každý krok je dobrý, takže se snažím chodit do práce a podobně co nejvíce pěšky,“ uzavřel Švarc.