Znojemští fotbalisté dojíždí podzimní část zábavnými tréninky. V minulém a tomto týdnu se oba výběry utkávají v hokeji, florbalu a bez taktiky svázaném fotbálku. „Tréninky, které děláme přes sezonu, jsou náročné. Musíme po sezoně zapojit i něco, co kluky baví a udržuje kondičku. Je to plnohodnotný trénink, hráči makají ve všem naplno," povídá třiačtyřicetiletý asistent trenéra.

Zkušený obránce Mezlík tuto formu pohybu také vítá. „Hrajeme vše zhruba dvakrát třicet minut. Dá to člověku to stejné co v sezoně, jen jinou formou. Lepší než chodit běhat někde po kopcích," pochvaluje si.

Na konci každého dne poražený tým zaplatí občerstvení, kterým podělí celou kabinu. „Hráli jsme třeba o deset kilo mandarinek, tři marlenky, nebo naposledy o dvacet brambůrek. Jsou to věci zhruba za tisícovku a každého z kluků v týmu to pak vyjde zhruba do stovky," popisuje Vojvodík. „Ale samozřejmě kluci taky chodí na měření tuku," dodává se smíchem.

Fotbalisté hrají o chlebíčky či brambůrky.

Kučerův výběr je zatím úspěšnější. Ovládl všechny duely ve fotbale a přidal i dvě hokejová vítězství na stadionu znojemských Orlů. To poslední v úterý. „Vyhráli jsme i druhý hokej. Nakonec o pět nebo šest gólů," usmívá se Mezlík.

Třebíčskému rodákovi není hokej cizí. V mládí hrával na rybníku. „Je to taková vesnická škola. Po vyučování, než se setmělo, jsme si vždycky zahráli. Shrnuli jsme si led, pak nám zase z druhé strany zapadal. Byli jsme jen čtyři kluci věkově stejně u nás, takže jsme byli jen dva na dva. S bratrem Pavlem a s další rodinou, kde byli sourozenci. Později jsme se připojili i ke starším," vzpomíná Mezlík na duely po boku svého bratra Pavla, který nastupoval i v první lize za brněnskou Zbrojovku.

Nyní si Mezlík v hokejových soubojích vyzkoušel i hru po boku trenéra Kučery. „Umí se postavit ke kterémukoliv sportu," hodnotí třiatřicetiletý obránce trenéra. „Já se hokeje raději neúčastním, ale Radim je kluk z vesnice a je vidět, že to tam hrávají," dodává se smíchem Vojvodík.

Fotbalisté hrají o chlebíčky či brambůrky.

Jeho svěřenci zase dominují ve florbale, ve kterém dvakrát triumfovali. Naposledy ve středu. „Rozsekali jsme je i v odvetě. Asi o osm gólů. To by se mělo počítat za dva body a skóre by bylo už jen 4:6," hlásí Vojvodík, který se do fotbalu a florbalu také zapojil. Triumfoval i v bowlingu. „Nejvíc hodil Tomáš Okleštěk z mého týmu," říká kouč.

V kádru Jihomoravanů je nyní hodně vtipu a pohody. Znojmo se totiž zařadilo mezi adepty na postup do nejvyšší soutěže a vede druhou ligu o čtyři body. „Celkem jsme si v kabině sedli. Chodíme spolu občas i na večeře, když zůstaneme ve Znojmě přes noc," tvrdí Mezlík.

Kučerův výběr – Vojvodíkův výběr 6:3
Stav po prvním týdnu: 4:1
Výhry výběru Radima Kučery:
čtyřikrát fotbálek
dvakrát hokej
Kučerova nominace:
Mezlík, Odehnal, Žondra, Hříbek, Veselý, kustod Palička a další.
Výhry pro Romana Vojvodíka:
dvakrát florbal
bowling
Vojvodíkova nominace:
Okleštěk, Zezula, Helísek, Lapeš, Stáňa, Nehyba, Nepožitek a další.
Další program:Ve čtvrtek a pátek znojemští fotbalisté změří síly ve fotbálku na umělé trávě. Pak nastupují hráči na dovolenou.