Jevišovice jako nováček krajského přeboru nedaly však soupeři nic zadarmo a především opakované útoky na branku soupeře domácí fanoušky držely v nepříjemném napětí. Proti znojemskému gólmanu Luboši Vítámvás neměli ale šanci. „Díky gólmanovi, který nás podržel, jsme dokázali uhrát výsledek 2:0," pochválil trenér domácího celku Tomáš Pěnkava.

„V první půlce jsme dali dva góly, mohli jsme dát ale i víc, byly tam ještě daleko větší šance, ty jsme však neproměnili a soupeře jsme nechali ve hře, ten toho dokázal využít a my jsme přestali hrát to, co v první půli. Začali jsme ztrácet balony a soupeře jsme dostali na koně," naznačil Pěnkava.

Domácí hřiště je výhoda, Jevišovičtí jsou zvyklí na umělou trávu, avšak i na trávníku se ukázali jako běhavý a důrazný soupeř.

Jako nováček nedají nic zadarmo. ,,Druhá půlka byla rozdílná, to jsme měli neuvěřitelné šance, kdy jsme chodili sami na gólmana, avšak nejsme schopni dát gól," komentoval trenér Jevišovic Zdeněk Macháček.

V první polovině si domácí drželi míč na zemi a snažili se kombinovat, byli výrazně lepší a vytvářeli si mnoho šancí. Ve druhém poločase se ale výkonem zhoršili, kombinovat se již nedařilo. Další gól už nepadl, ač byly šance na obou stranách.

Také emoce na hřišti byly znatelné, hodnocení rozhodčího se nepozdávalo ani jednomu z týmů.

„Emoce k tomu patří, rozhodčí je na hřišti od toho, aby nebyl vidět, aby ta hra měla spád a aby on do toho nezasahoval. Jakmile začne být vidět, tak je něco na hřišti špatně," zamyslel se Pěnkava.

Poukázal, že druhá půlka stála jeho svěřence moc sil. „Protože jsme se dopředu trápili, opět jsme laxně bránili a mohlo se nám to několikrát vymstít, ale naštěstí to dopadlo takhle, vyhráli jsme a máme body," dodal znojemský gólman Luboš Vítámvás.

Kapitán Jevišovic Hazucha zhodnotil prohru jako „špatně řešené individuální šance".

,,Utkání bylo typické derby, bylo o soubojích. Mělo to náboj, mělo to v tom teple i nějakou kvalitu. Šlo o první domácí zápas, chtěli jsme vyhrát, povedlo se. I když to bylo trošičku s nervy," zakončil Pěnkava.

Derby přálo pěkné počasí i hojná účast diváků. „Zápas se mi líbil, kluci bojovali na obou stranách a škoda těch neprovedených šancí Jevišovic, jinak by to možná bylo zajímavější," řekl s úsměvem jeden z přihlížejících diváků František Schwarz z Boskovštejna.

ROMANA ČERNÁ