„Motivace je vždycky. Je to sice poslední zápas, ale chceme sezonu zakončit výhrou," řekl pro klubový web znojemský odchovanec Tomáš Cihlář. Znojemští fotbalisté by tak rádi předvedli své kvality i na pardubickém hřišti.

„Nejedeme tam na výlet. I když prohra na našem vedoucím postavení nic nezmění, chceme tam bodovat," poznamenal trenér Znojma Leoš Kalvoda.

Znojemský tým bude lehce oslaben. „Mimo hru bude Todor Yonov, který už má delší dobu problémy s třísly, a tak dostal volno. Problémy s vazy v koleni má David Helísek. Dostanou tak příležitost jiní hráči," přiblížil Kalvoda.

První letošní duel Znojmo nad Pardubicemi vyhrálo díky hattricku Václava Vašíčka. Ten v zimní pauze odešel do Jihlavy. Zápas se měl hrát jako úvodní jarní kolo, kvůli sněhu se ale nemohlo konat. Nyní komplikují fotbalové terény silné deště. V Pardubicích by ale problém být neměl.

Domácí mužstvo nebude chtít odevzdat zápas zadarmo. Má novou motivaci. Dvě kola před koncem vyměnilo trenéra. Dosavadní kouč Martin Svědík kývl na nabídku Baníku Ostrava a na jeho místo nastoupil Jiří Krejčí.

„Období letní přípravy je velice krátké. Chtěli jsme, aby si trenér Krejčí, který dosud působil jen u mládeže, osahal druholigové prostředí co nejdříve," vysvětlil Deníku pardubický sportovní manažer Vít Zavřel.

Poslední zápas rozehrají fotbalisté 1. SC Znojmo v pět hodin odpoledne.

V době, kdy se znojemští fotbalisté vypraví na cestu do východních Čech, navštíví Znojmo fotbaloví funkcionáři v čele s předsedou FAČR Miroslavem Peltou.

„Ve dvě hodiny máme společné jednání se starostou na radnici. Potom půjdeme na obhlídku stadionu. Snažíme se udělat vše pro to, abychom dostali výjimku na stadion," prozradil prezident klubu Ota Kohoutek.

Ve čtvrtek totiž zasedne valná hromada FAČR, kterou bude vedení znojemského fotbalu žádat o udělení výjimky, aby tým mohl hrát 1. ligu.

FNL – dohrávka 17. kolo: Pardubice – Znojmo (17.00)

Poslední vzájemný zápas: Znojmo – Pardubice 3:2 (2:0), branky: 34. Vašíček, 43. Vašíček, 64. Vašíček – 52. Dittrich, 90. Dubský.