„Určitě bychom chtěli bodovat. Ale jak pořád říkám, rozhodovat bude aktuální forma v den utkání. I tentokrát se budeme muset vypořádat s absencí některých hráčů,“ přiznal Bohumil Smrček.

Tomu bude chybět stále zraněný Radek Coufal a Dominik Krhut, který se v uplynulých dnech podrobil operaci slepého střeva. Navíc k dispozici nebude ani Josef Hnáníček, který po červené kartě ze zápasu s Duklou Praha dostal dvouzápasový distanc. „Nedá se nic dělat, takový je fotbal,“ doplnil znojemský kouč.

Na jeho svěřence čeká soupeř z poloviny tabulky, který už defakto nemá o co hrát. „To je jen zdánlivé. Vždycky je o co hrát. Každý tým si motivaci najde a nejinak tomu bude i v Sokolově,“ varoval Smrček.

Sokolov nemá záchranářské povinnosti, ani postupové ambice. Hraje si v klidu střed tabulky a o jeho pohodě vypovídají i výsledky. Doma porazil Most a uhrál remízu v Karviné.

„Bodu z Karviné si nesmírně ceníme. Je tam horká půda a zápas měl remízový nádech vlastně od začátku. Teď je potřeba to potvrdit doma,“ narážel na utkání se Znojmem kouč Sokolova a někdejší český reprezentant Radoslav Látal.

Naopak Znojmo se musí rychle výsledkově zvednout.
„Byli jsme zklamaní hlavně ze zápasu s Karvinou, kde nám vázla souhra. S Duklou už jsme nehráli špatně, ale nedokázali jsme využít některé šance a pak nám dal soupeř branku do šatny. No a když to bylo o dva góly, šli jsme do rizika a bohužel to nevyšlo,“ vrátil se k předchozím duelům znojemský kouč.
Sobotní utkání šestadvacátého kola druhé fotbalové ligy startuje v Sokolově patnáct minut po desáté hodině ranní.