Pozice Znojma byla před posledním kolem jasná. Pokud se chce dostat do čela soutěže a zajistit si postup do druhé ligy, musí s Jihlavou B zvítězit a první Hlučín prohrát s rezervou ostravského Baníku.

Od první minuty se zápas v Jihlavě vyvíjel jednoznačně pro Znojmo. To nakonec zvítězilo 3:0 a všichni s napětím vyčkávali na výsledek souběžně hraného zápasu mezi Ostravou B a Hlučínem.

Nakonec zbyly znojemským fotbalistům jen oči pro pláč, protože utkání hrané na severu Moravy skončilo remízou 2:2. Znojmo tak i letos o bod skončilo druhé.

„Ten jeden bodík nám asi nedá spát. Už dopředu jsme avizovali, že šedesát bodů nám bude stačit. A měli jsme pravdu. Kdybychom doma na jaře zbytečně neztráceli body, mohli jsme teď slavit,“ zklamaně pronesl manažer klubu 1. SC Znojmo Karel Hodák.

Pořád tu ale existuje možnost, že se znojemští fotbalisté do druhé ligy podívají. „Nikde není napsané, že Hlučín bude druhou ligu hrát. Nechme nic kupovat, ale pokud bude možnost postoupit z druhého místa, využijeme ji. Pokud ne, o druhou ligu se popereme příští rok,“ dodal manažer znojemského klubu.