Znojemští fotbalisté se opět vyhřívají na čele tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. K tomu jim dopomohla těsná nedělní výhra nad rezervou 1. FC Brno, kterou zařídil jediným gólem utkání Dominik Krhut.

Krásný fotbalový moment a nezapomenutelný zážitek připravil po úvodním oťukávání ve třiadvacáté minutě všem divákům Dominik Krhut, který se nakonec stal hrdinou nedělního zápasu.

Na hranici své šestnáctky podstoupil tři osobní souboje pokaždé s jiným hráčem Brna, poté přihrál Minarechovi a jakoby sám chtěl sprintem zlomit světový rekord stovkaře Usaina Bolta.

Po osmdesátimetrovém sprintu mu Minarech míč vrátil a Krhut ranou na vzdálenější tyč rozjásal zaplněné znojemské ochozy.
Poté ale jakoby Znojemští přestali hrát. Brno začalo mít více ze hry, ale do vážnější šance se svěřenci Vladimíra Michala nedostali.

„Sehráli jsme náročný zápas s mladíky brněnské rezervy. Trochu zbytečně jsme ztráceli spoustu balónů, ale kluci je dokázali svou bojovností znovu získat ve svůj prospěch. Za tu dřinu jim patří obdiv,“ mínil znojemský kouč Michal Sobota.

I po změně stran se dívalo téměř osm stovek diváků na územní převahu Brna, ze které hráči z jihomoravské metropole nic nevytěžili.

Ba naopak, mohlo to být Znojmo, kdo by rozhodl o výsledku utkání. Ale když v brance neskončila ani standardní situace Zapalače, skončilo samotné utkání tak, jak jeho výsledek určil v první půlce Krhut.

Znojmo se tak díky hubenému vítězství posunulo na první příčku, kde ho zdobí i obdivuhodné skóre. Během tří utkání dokázali Znojemští vstřelit šest branek a pouze jednou inkasovat. A to i přesto, že jim chybí dva velcí tahouni. Stoper Yonov laboruje se stehenním svalem a Pacanda je po operaci menisku.

„Sice to ještě nebylo ono, ale uspěli jsme. Mě těší, že obrana funguje skvěle, což dokazuje jeden gól na mém kontě. Doufám, že nám to vydrží,“ nechal se slyšet novopečený kapitán a brankář v jedné osobě Vlastimil Hrubý.

Právě pro něj mělo utkání hodně zajímavý náboj.
„Brněnským fotbalem jsem prošel, v tomto klubu ze mě udělali brankáře. Něco jsem tam prožil a určitě to pro mě nebyl zápas jako každý jiný. Zvýšená motivace tam byla znát,“ pousmál se Hrubý, který má letos už na svém kontě dvě vychytané nuly.

Znojemští fotbalisté se v dalším kole Moravskoslezské fotbalové ligy představí v sobotu na půdě Fulneku, který je zatím bezkonkurenčně poslední.