„Jeli jsme do Sokolova hlavně neprohrát. To, že jsme zvítězili, je báječné plus,“ pronesl evidentně šťastný trenér Znojma Bohumil Smrček. Domácí měli od začátku převahu a tlačili se do šancí. Jenže hosté mají s podobnými situacemi hodně zkušeností, a tak dokázali odolávat.

„Vstup do zápasu se nám celkem povedl, ale naše hra nebyla dobrá, neměli jsme střed hřiště. Tam nám soupeř dělal velké problémy. Dále nám nehrály naše hroty, které byly daleko od sebe. To byl náš problém v prvním poločase,“ čertil se kouč Sokolova Radoslav Látal.

A měl se proč zlobit. Jeho svěřenci totiž od pětadvacáté minuty prohrávali. Domácí chyby ve středu hřiště báječně využil znojemský Lukáš. Z pětatřiceti metrů parádním angličanem rozvlnil síť Baníku. „Dokázali jsme přečkat úvodní tlak domácí. A ten gól? To byla lahůdka,“ dodal Smrček.

Krátce po přestávce se k údivu tisícovky diváků měnilo skóre podruhé ve prospěch hostujícího celku. Tentokrát potrestal zaváhání sokolovské defenzivy Vašíček. Domácí lavička poté provedla několik změn v sestavě, ale hosté dál drželi dvoubrankové vedení. „Chtěli jsme změnit styl hry a jít trochu do tlaku, jenže po individuální chybě jsme prohrávali o dvě branky. Potom jsme už museli hru stáhnout na tři obránce, jít více dopředu a zariskovat,“ detailně popsal Látal své trenérské kroky.

V osmasedmdesáté minutě vykřesal jiskru naděje na zvrat Darida, který si našel prostor ke střele zpoza vápna. To však bylo z domácí strany vše. Přes několik dalších příležitostí, zejména Mliky, se již skóre neměnilo.

„Mlika měl v závěru stoprocentní šanci. Nevím proč střílel, mohl jít až do branky. Zápas jsme nezvládli, je to už poněkolikáté. Mám takový pocit, že když se dostaneme v tabulce někam, kde můžeme poskočit na příčky kde chceme být, tak to zkazíme a zápas nedotáhneme. Jsem z toho velice zklamán,“ zakončil Látal.

Pro Znojmo má vítězství hodnotu zlata. Po nevydařených vystoupeních dokázalo vyhrát na půdě celku, který se pohybuje v horní polovině tabulky. „Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání, protože jsme třikrát za sebou nevyhráli a nedali jsme ani gól. K tomu všemu jsme spadli na předposlední sestupovou pozici. I proto jsme teď šťastní,“ pronesl Smrček.

FK Baník Sokolov – 1.SC Znojmo 1:2 (0:1)
Branky: 78. Darida – 23. Lukáš, 47. Vašíček
ŽK: 1:3 (35. Šilhan – 25. Sukup, 52. Vašíček, 57. Nepožitek)
Rozhodčí: Kocourek – Zlámal, Pilný. Delegát – Prokeš
Diváci: 1030
Sokolov: Dvořák – Blažek (55. Dittrich), Dřížďal, Šindelář, Hanzlík – Darida, Podrazký (K), Čada, Vaněček – Mlika, Šilhan (56. Duchnič)
Znojmo: Hrubý – Kazár, Yonov (K), Mička, Hříbek – Sukup (90. Krajičič), Lukáš, Lacko, Nepožitek (62. Podzemský), Vašíček – Kováč (70. Trnovec)