V letošní sezoně potvrdili Znojemští skvělou formu z minulého ročníku. Nachází v polovině své cesty za postupem do druhé nejvyšší soutěže u nás. Na kyžený postup do druhé ligy jim chybí jen pár bodů.

Už před samotným začátkem soutěže směřovaly ambice znojemského celku na postup do druhé ligy. Po vydařeném startu, ve kterém se hráčům podařilo vyšplhat na špici, přišlo pár klopýtnutí.

„Samozřejmě, že jsme měli slabší chvilky. Hlavně zápas v Uničově a Břeclavi. Doma jsme si prohráli utkání s Mutěnicemi. Jinak převažovala pozitiva,“ ohlédnul se za nevydařenými zápasy znojemský kouč Michal Sobota.

Momentálně se Znojmo nachází v těsném závěsu za prvním Hlučínem, na který ztrácí pět bodů. Cíl, který si před zahájením jarní části klub dal, dokázal splnit.

„Před sezonou jsme si stanovili, že chceme uhrát nejméně třiatřicet bodů, což se nám podařilo. Tudíž bychom měli být spokojeni. K mé spokojenosti by to chtělo ještě další tři body. Hodně bodů jsme totiž zbytečně ztratili v domácích utkáních,“ mrzí Sobotu některé ztráty.

Do druhé poloviny soutěže se plánuje i posílení kádru. Bližší informace ale Michal Sobota tají.

„Určitě chceme dostat do mužstva novou krev. Něco máme vymyšlené, ale nerad bych předbíhal. Také bychom chtěli dát prostor hráčům z béčka,“ byl tajemný první muž znojemské lavičky.

Přes Vánoční svátky budou mít hráči a vedení klid. K přípravě na novou sezonu se sejdou až v novém roce.

„K zimní přípravě se sejdeme osmého ledna příštího roku. Bude nás čekat neoblíbená hrubá příprava. Tu strávíme ve Znojmě a okolí. Jestli někam vyrazíme na herní soustředění na přelomu února a března se teprve uvidí,“ řekl Sobota.

Sobota zároveň ujistil fanoušky znojemského fotbalu, že i nadále se počítá s postupem do druhé ligy, což potvrdil i kapitán znojemského celku.

„Budeme se o postup rvát do posledního utkání. Já i celé mužstvo věříme, že to nakonec dokážeme,“ prohlásil znojemský kapitán Todor Yonov.

Stejně je však jedna stránka, která trenéra 1. SC Znojmo trápí.

„Trochu mě mrzí, že diváků chodí tak málo a moc nás nepovzbuzují. Tihle kluci by si to zasloužili. Nejsou to žádné hvězdy, ale obyčejní kluci, kteří už většinou žijí ve Znojmě, a za toto město se chtějí rvát,“ uzavřel Sobota.