„Jednoznačně musíme vylepšit naše postavení. V každém zápase musíme jít nejen na remízu, ale hlavně na vítězství," burcuje nový tasovický trenér Jiří Fryš.

Fotbalisté Sokola Tasovice hráli poslední mistrovský zápas před pěti měsíci. Mužstvo se tak nemůže dočkat ostrého souboje. „Celý mančaft je natěšený, protože zimní příprava byla dlouhá a také náročná. Těšíme se i na přírodní trávník, protože jsme na něm dosud téměř netrénovali," přiblížila tasovická opora, Petr Horáček.

Sprškou pro tasovický tým bylo přátelské utkání hrané o víkendu. Podlehli v něm totiž pátému týmu krajského přeboru, Spartě Brno, 2:6. „Utkání bylo totální selhání celého týmu. Pro mě to je záhadou. Co jsem u tasovického mančaftu, tak jsem to ještě nezažil. Přikláním se k tomu, že to způsobila dlouhá příprava," zamyslel se tasovický kouč.

Tasovice věří, že facka od týmu z nižší soutěže je může nastartovat. „Snad si z toho vezmeme nějaké ponaučení a vykročíme správnou nohou a vyhrajeme první zápas," doufá Horáček.

Kádr tasovického mužstva je kompletní. Nikdo není dlouhodobě mimo hru. Problémy mají ale dva zkušení hráči. „Delší dobu má zdravotní problémy Lukáš Čerstvý. Zatím nevím, jestli bude v sobotu hrát. Rozhodneme se podle momentálního stavu. Stoprocentně fit není také Zdeněk Doležal," doplnil trenér.

Ten k týmu přišel v zimní pauze a nastolil odlišný systém tréninků. „Bylo to jiné jako dřív. Trénovali jsme i častěji. Místo tří tréninků týdně jsme měli čtyři. Všichni hráči to vzali moc poctivě, protože čekají na šanci u trenéra, který má ligové zkušenosti," poznamenal Horáček.

Jarní tasovická premiéra začíná v sobotu na hřišti Tatranu Bohunice ve čtyři hodiny odpoledne.