Tasovičtí ale potřebují velice nutně získat cenné body, aby jim nehrozil sestup, v současné době jsou totiž až na třinácté pozici.

„Chceme hodně vyhrát doma, protože hrajeme s Bystrcí, která má jen o dva body víc. Dost se nám nedařilo, ale hodláme to zlomit. Toužíme jedině po vítězství," burcuje nyní kapitán Tasovic Lukáš Čerstvý.

Jarní část divize D zahájil tým teprve minulý týden, a to porážkou s Bohunicemi. „Dostali jsme se do nelehké situace, kdy se bojuje o každý bod. Nezbývá nám nic jiného než se s touhle situací poprat. Cítím na hráčích, že jsou ze tří pozdržených utkání za sebou nervózní," popsal situaci týmu nový tasovický trenér Jiří Fryš.

Odložená utkání však nejsou jedinou skutečností, která znervózňuje tasovické fotbalisty. Do minulého zápasu v Bohunicích nemohli nastoupit čtyři hráči, protože měli v registračním průkazu uvedeno Sokol Tasovice a registrace je vedená na TJ Sokol Tasovice.

„Delegát mi deset minut před začátkem hrací doby oznámil, že čtyři hráči nemohou nastoupit, ale nechci minulou prohru svalovat na momentální rozladění kluků. Udělali jsme zbytečné hrubé chyby, inkasovali jsme v závěru prvního poločasu a hlavně druhá branka byla zcela zbytečná," popsal incident trenér Fryš. Podle něj by však měly být registrace do nedělního utkání už zase v pořádku.

Celek Tasovic ale trápí také menší zdravotní problémy. Sám kapitán Čerstvý neměl do minulého zápasu nastoupit, a to kvůli problémům s kolenem, ale kvůli problémům s registrací čtyř hráčů nakonec zápas odehrál.

„Koleno mě bolelo, ale naštěstí to vydrželo. Nyní už se cítím lépe. Pokud mě v neděli trenér postaví, určitě budu hrát," okomentoval Čerstvý.

Domácí jarní tasovická premiéra začíná v neděli ve čtyři hodiny odpoledne.

divize d

22. kolo neděle 21. dubna

Tasovice – Bystrc 16.00

Postavení v tabulce: Tasovice: 13. místo, 17 bodů. Bystrc 12. místo, 19 bodů. Předchozí vzájemné utkání: Bystrc – Tasovice 3:1 Branky: 3. Kosulič, 18. Dolina, 63. min, Kosulič, 90. Paul.

TOMÁŠ HAMBÁLEK