Fotbalisté 1. SC Znojmo navázali na veleúspěšnou sezonu i v letní přípravě. V pátek vstoupili svěřenci Michala Soboty do přípravy na novou sezonu a hned v sobotu zdolali rakouský SV Horn 2:1. A to i bez sedmi hráčů základní sestavy.

Na páteční sraz na prvním tréninku se hlásilo u prvního muže znojemské lavičky dvaatřicet hráčů. A to nebyl tým kompletní. Během tohoto týdne se k mužstvu připojí ještě Belej, Šuráň, Jaroš a Vavřík, který se stále potýká se zraněným tříslem. „Mám utržený tříselný úpon. Vidím to tak ještě na týdenní léčbu,“ přiznal zraněný Martin Vavřík.

Do Hornu, jenž hraje třetí rakouskou ligu, jeli hráči vesměs širšího kádru a nové tváře, které přišly z dorostu. A to proto, aby si Sobota otestoval jejich výkonnost a schopnosti. Sedm fotbalistů ze základního kádru trénovalo v domácích podmínkách.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe jihomoravští fotbalisté. Kdyby byl první poločas pět nula ve prospěch Znojemských, asi by se nikdo nemohl divit. Po prvním poločase ale vedlo 1. SC pouze 2:0, když se trefili čistokrevní útočníci Kováč s Plešem.

Naopak druhá polovina byla více v režii domácích. Vystřídali téměř celou jedenáctku, ale paradoxně hned v první minutě měli velkou šanci opět Znojemští. Uchytil sebral rakouskému bekovi míč a předložil ho do volného prostoru před rakouskou svatyni. Kováč ale na míč nedosáhl, když mu chyběly doslova centimetry.

Trenér Sobota poslal do druhé půlky vesměs dorostence a do branky staronovou tvář, gólmana Šebelu. V závěru utkání stačili domácí pouze snížit. Pět minut před koncem zápasu využili zaváhání obrany a dali tak podobu konečnému výsledku.

„Bylo to velmi kvalitní utkání. Mne překvapili zejména dorostenci Adam s Lukášem, kteří potvrdili své kvality. Na to, že Horn nastoupil ve své nejsilnější sestavě, vyjma jednoho hráče, nemusí se mladí za nic stydět,“ zhodnotil zápas ze svého pohledu znojemský kouč Michal Sobota.

Další přípravné utkání sehrají znojemští fotbalisté šestnáctého července s celkem Jihlavy. Už tento víkend se ale předvedou na silně obsazeném turnaji v Žirovnici. Tam se mimo Znojma představí také fotbalisté Českých Budějovic, Kladna a Mostu.

„Do Žirovnice pojedeme se dvěma mančafty. Budou se střídat ob zápas. Chci znovu dát příležitost i mladým hráčům, aby se ukázalo, co v nich je,“ předeslal první muž znojemské lavičky.