„Pokud se nepotopíme, tak se zachráníme,“ symbolicky před zahájením tiskové konference prohlásil manažer Karel Hodák, který tak naznačil jaké budou cíle Znojma ve druhé lize.

Po představení trenéra Bohumila Smrčka, realizačního týmu a příchozích hráčů se strhla diskuze zejména okolo nových jmen. Znojmu se upsal hodonínský Sukup, brněnský brankář Štěpanovský a záložník Schneider.

„Je to o možnostech. Diego Forlán bohužel k dostání není, ale i tak jsme posílili dost kvalitně,“ začal trenér Bohumil Smrček. Ten dal také jasně najevo, kdo má poslední slovo při výběru hráčů. „To je jasné. Poslední slovo má ten, kdo platí. Já bohužel tolik peněz nemám,“ zažertoval.

Asi nejvýraznější posilou letošního léta se stal František Schneider, který má i přes svůj nízký věk zkušenosti z první a druhé ligy. Ve druhé lize má něco okolo čtyřiceti startů

„Máme strašně hodné mužstvo. Potřebovali jsme do svých řad získat někoho, kdo si nebude brát servítky,“ naznačil sportovní ředitel klubu Michal Sobota, co se od nové tváře ve znojemském dresu v sezoně očekává.

Hodně žádaným tématem byl také rozpočet klubu. „Zvyšujeme ho o nějakých čtyřicet procent. Pro první druholigovou sezonu počítáme s rozpočtem jedenácti milionů korun,“ prozradil boss znojemského klubu Ota Kohoutek.

Hodně důležitým krokem bylo podle Kohoutka udržení stávajících silných partnerů, kteří klub v minulé sezoně podporovali.

„Kromě silných společností, které se podílejí na naplnění rozpočtu je pro nás důležitá i podpora města. To nám navýšilo dotaci na čtyři miliony korun plus úhradu nákladů za provoz stadionu,“ vyčetl Kohoutek.

Znojemští funkcionáři i vysvětlili, proč nakonec neangažovali rebela Milana Pacandu, jež naskočil před týdnem do přípravného utkání v Šatově.

„Prioritou pro nás bylo, aby zůstal Zdeněk Látal. Pacanda byl alternativou, kdybychom se s Karvinou nedomluvili na Látalově angažmá u nás. Nakonec se nám to povedlo, a proto jsme Pacandu odmítli,“ vysvětlil Kohoutek.

Letní dřina fotbalistů se blíží ke svému závěru, a tak přišla řada i na bilancování přípravy. „Příprava byla velmi kvalitní. Všichni jsme jí dali maximum. Co se týče nových hráčů, výborně zapadli do kabiny, což je taky hodně podstatné,“ zakončil kapitán týmu Todor Yonov.

Los II. ligy

1. kolo: Sparta B – Znojmo;
2. kolo: Znojmo – Žižkov;
3. kolo: Jihlava – Znojmo;
4. kolo: Znojmo – Most;
5. kolo: Třinec – Znojmo;
6. kolo: Znojmo – Hlučín;
7. kolo: Vlašim – Znojmo;
8. kolo: Znojmo – ? (Ovčáry/Varnsdorf);
9. kolo: Karviná – Znojmo;
10. kolo: Dukla – Znojmo;
11. kolo: Znojmo – Sokolov;
12. kolo: Sezimovo Ústí – Znojmo;
13. kolo: Znojmo – Kladno;
14. kolo: Čáslav – Znojmo;
15. kolo: Znojmo – Zlín.

Hráčský kádr
Vlastimil Hrubý

Martin Štěpanovský

Oldřich Helebrant

Roman Hříbek

Zdeněk Mička

Todor Yonov

Dominik Krhut

Matúš Lacko

Tomáš Lukáš

Lukáš Podzemský

Jan Šilinger

Martin Vavřík

Petr Zapalač

Gregor Kováč

Zdeněk Látal

Matúš Minarech

Ondřej Sukup

František Schneider


Realizační tým

Prezident klubu:
Ota Kohoutek

Trenér:
Bohumil Smrček

Sportovní ředitel:
Michal Sobota

Manažer klubu:
Karel Hodák

Masér:
Libor Palička ml.