Zatímco Kolín už se nemůže odpoutat z poslední šestnácté příčky, jedenácté Znojmo se v případě souhry dalších výsledků může buď posunout o jedno místo výš, nebo naopak o jedno klesnout. „Motivaci pořád máme. V týmu je několik kluků, kterým končí hostování, takže se potřebují ukázat. Navíc jsou pořád ve hře prémie," odmítl Nepožitek vypuštění zápasu.

Napravit prohru

Hráči 1. SC navíc potřebují odčinit porážku z minulého kola, kdy doma podlehli předposlednímu Mostu 0:2. „Nehráli jsme jako tým, šli jsme si zahrát, a to je na ho… S tímto nemůžeme uspět," nebral si po porážce na klubovém webu servítky znojemský obránce Tomáš Cihlář.

Porážka s dalším sestupujícím celkem ze druhé ligy se neobešla bez dohry v kabině. „Každý si k tomu řekl svoje. Věděli jsme, že hlavně v prvním poločase jsme hráli špatně. Věřím, že se zlepšíme," řekl Nepožitek.

Právě šestadvacetiletý záložník patří k fotbalistům, kteří jsou ve Znojmě pouze na hostování. Nepožitka na jih Moravy zapůjčila už potřetí Sigma Olomouc. „Tentokrát to z mojí strany nebylo nic moc. Neměl jsem období, kdy bych trénoval tři týdny v kuse. Měl jsem angíny, pak problémy s kolenem. Moc s jarem spokojený nejsem," mrzelo hráče, který Znojmu pomáhal i v loňské prvoligové sezoně.

V případě návratu do Sigmy si nejvyšší soutěž opět může zahrát, ale angažmá na příští sezonu ještě neřeší. „Uvidím, co bude v Olomouci. Ve hře jsou i jiné možnosti a nebráním se setrvání ve Znojmě," nastínil svoji další budoucnost.

Znojemský kouč Ludevít Grmela v závěru sezony dává víc prostoru mladým hráčům. „Fyzicky i herně jsou tady na tom kluci dobře, je to vždycky o hlavě. Tam si to člověk musí dát do pořádku, ale takoví jsme byli všichni," dodal Nepožitek.