Znojemští hráči neproměnili už třetí pokutový kop v přípravě. „A to ještě Rosťovi Šamánkovi střelu taky vyrazil gólman a dorazil ji až hlavou do brány. Je to taková rarita," uznává znojemský útočník Libor Žondra, který penaltově selhal při předchozím vítězství 6:2 nad Prostějovem. „Kopl jsem míč dobře k tyči, ale gólman jej chytl. Uvidíme, kdo bude kopat v soutěži, musíme to nějak rozlousknout a natrénovat. Kopeme penalty fakt špatně, přitom v sezoně nám padalo všechno," uvědomuje si důrazný forvard.

Ve středečním utkání se vedoucí celek Fotbalové národní ligy střetl s třetí Karvinou a obě mužstva postavila velmi silnou sestavu. „Trenér začíná stavět základní jedenáctku, která asi bude hrát první mistrovské utkání. Potřebujeme vyladit zakončení, měli jsme šance na další gól. Ale je to příprava, výsledku nepřikládám velký význam, důležitý bude první zápas s Ústím," připomíná Žondra druholigový start 4. března.

Znojmu se nepovedl závěr první půle, kdy v rozmezí pěti minut obdrželo dva góly. Nejprve proměnil penaltu Petr Glaser, pak se prosadil Lubomír Urgela. „Musíme lépe bránit, abychom uhráli nulu vzadu. Udělali jsme dvě chyby a dostali zbytečné branky. První z penalty, když balon na těžkém terénu skočil našemu hráči na ruku. Pak přišel nešťastný vlastní gól, kdy jsme míč nevykopli pryč z brány," posteskl si. O snížení se až minutu před koncem postaral Bronislav Stáňa.

Karviná – Znojmo 2:1 (2:0)

Branky: 41. Glaser (pen.), 45. Urgela – 89. Stáňa

Karviná: Pindroch (46. Pastornický) – Moravec, Janečka, Hošek, Eismann – Šisler – Juřena, Duda, Glaser, Puri – Urgela

Znojmo: Veselý (46. Doleček) – Helísek (60. Vavřík), Mezlík, Odehnal (46. Bělíček), Pokorný – Šumbera, Weber (46. Okleštěk), Nepožitek, Ledecký – Žondra, Šamánek (46. Stáňa)