Štěstí a neštěstí zažil během prvních šestadvaceti minut bek hostí Tomáš Cihlář. Jednatřicetiletý borec nejdříve poslal Znojemské do vedení, za moment však díky vlastnímu gólu srovnal utkání na 1:1, skóre se nezměnilo až do druhé půle.

V něm hrála obě mužstva velmi podobně. Ve dvaapadesáté minutě strhl znovu vedení na stranu Znojma Cukovič, za nedlouho vyrovnal na 2:2 bývalý hráč 1. SC Erik Liener.

Běh O pohár starosty zakončil první květnovou sobotu patnáctý ročník Znojemského běžeckého poháru.
Pohár starosty získal Čabala. Pro zlato mezi ženami si doběhla Přistálová

Jihomoravané za bod děkovali, jelikož do klání nevstupovali jako favorité. „Zajížděli jsme sem s tím úmyslem, že chceme něco odvézt. Samozřejmě by jsme byli rádi za větší zisk, ale jsme spokojeni. Hráčům musím poděkovat za předvedený výkona vůbec přístup k celému utkání, odvedli kus poctivé práce,“ řekl kouč Kalvoda.

Jinak viděl sobotní utkání lodivod Sokolova Vítezslav Hejret. „Z naší strany to byla pouze snaha, velké nasazení a minimum kvality. Trochu jsme podlehli atmosféře utkání,“ konstatoval sokolovský Hejret.

Tým 1. SC má na záchranu druhé ligy ještě dva zápasy. Už v sobotu nastoupí na domácí trávě proti Vítkovicím.

Baník Sokolov - 1. SC Znojmo 2:2
Poločas: 1:1. Branky: 26.Cihlář (vl.), 62.Liener – 18.Cihlář, 54.Cukovič. Rozhodčí: Ginzel – Batík, Kožár. ŽK: 3:5. Diváci: 380.
Sestava 1. SC Znojmo: Buček – Cihlář, Conner, Cukovič, Helísek – Maksič, Machalík (89. Cheredea), Mudra, Šmehyl – Kuffour (67. Teplý), Harmon (57. Beganovič). Trenér: Leoš Kalvoda.