Znojemský tým neodehrál o uplynulém týdnu žádný zápas, protože střetnutí se Zbrojovkou Brno v poháru České pošty bylo odloženo z důvodu rekonstrukce stadionu ve Znojmě. Hráči tak měli poslední víkend volný a zpět do tréninku se zapojili až v pondělí.

„Jsem přesvědčený, že zápas v Třinci bude velmi těžký. Soupeř dobře posílil a preferuje dlouhé přihrávky na vysoké hráče, a to, že je kvalitní potvrdil také vyřazením Sigmy Olomouc v poháru. Opravdu nás čeká hodně těžké utkání i vzhledem k tomu brzkému začátku zápasu," poznamenal trenér Znojma Oldřich Machala.

Znojemskému týmu se paradoxně nedaří na domácí půdě, na kterou se po roční odmlce vrátil. Oba zápasy na vlastním stadionu nezvládl a na hřištích soupeřů je naopak stoprocentní. Podle trenéra Machaly je to především tím, že hráči si zvykli na působení na venkovním hřišti v minulé sezoně, kdy nastupovali ke svým zápasům „doma" v Brně.

K zápasu by měli být připravení všichni hráči kádru kromě zraněného záložníka Tomáše Cihláře, který je na marodce již od druhého zápasu sezony proti Ústí nad Labem. Začátkem nového týdne by se měl vrátit do tréninkového procesu.

Žádné velké změny oproti poslednímu zápasu s Táborskem znojemští trenéři neplánují.

Zápas Znojma s Třincem bude bojem o třetí místo a v případě zaváhání některého z dvojice klubů Žižkova a Opavy se jedno z mužstev může dostat i do čela tabulky. Třinec má prozatím na svém kontě jedinou porážku, a to s Karvinou, které na domácí půdě podlehl o dvě branky 1:3.

Poslední čtyři utkání však již tým vedený koučem Markem Kalivodou zvládl a porazil postupně Most, Opavu i Ústí nad Labem. V poháru naposledy po vítězství 1:0 vyřadil favorizovanou Sigmu Olomouc, se kterou se v příštím kole setká tentokrát v zápase ligovém a v dalším, čtvrtém kole narazí na Opavu.

Skvělé výsledky přitom měl tým Třince již v přípravném období, kdy podlehl jen prvoligovému Baníku Ostrava. V ostatních pěti střetnutích třikrát remizoval a jednou zvítězil. Do kádru Třince před sezonou přišly zajímavé posily v podání ostravských hráčů Benjamina Vomáčky, Tomáše Vovese či Reného Dediče ze slovenské Žiliny. Nejlepším střelcem Třineckých je prozatím se dvěma trefami hráč Martin Motyčka.

„Znojmu se sice doma nedaří, ale venku zatím neztratilo bod. Byli se na nás tady podívat, určitě se na nás budou kvalitně připravovat, budou nás mít přečtené, ale rozhoduje se na hřišti. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli," přislíbil třinecký stoper Marek Čelůstka.

Třineckým bude chybět střelec jediné branky z utkání s Olomoucí Dedič, jenž utrpěl vážné zranění v obličeji. Třinecký trenér Marek Kalivoda cítí oproti Znojmu velkou motivaci. „Bude to svátek pro náš tým, nastoupit proti takhle vyspělému týmu, který sice sestoupil z první ligy, ale kádr má i tak velice kvalitní. Pro fanoušky to bude zážitek," uvedl. Utkání začíná v Třinci v sobotu od 10.15.

MARTIN SMEJKAL