„Když otočíte z 0:1 na 4:1, tak je to skvělá věc. Vítězství jsme si zasloužili,“ radoval se trenér Znojma Bohumil Smrček.

Na druhé straně ale panovalo zklamání. „Začátek nám vyšel a hráli jsme podle našich představ. Pak jsme ale dostali branky po našem nedůrazu v šestnáctce,“ prohlásil zlínský kouč Alois Skácel.

Znojmo nezačalo zápas dobře. V desáté minutě dostalo gól z rohového kopu, když hlavičkou zavěsil Michal Malý. „Musíme si standardní situace hlídat. Nemůžeme z nich dostávat góly,“ kritizoval kanonýr Václav Vašíček, který třemi góly sestřelil zlínské mužstvo. „Důležité jsou ale body, ne moje góly,“ dodal úspěšný střelec.

Obdržený gól znojemské hráče nepoložil. „Po nervózním začátku a jakémsi ostychu, když jsme ještě navíc dostali gól, jsme se ale zvedali,“ podotkl znojemský kouč.

Do konce poločasu stihl totiž jeho tým vyrovnat. Vašíček těsně před bránou propálil zlínského gólmana. Do vedení se pak Znojmo dostalo díky hlavičce Jana Mudry, který tým posílil během zimní přestávky z Plzně. Poté následovaly další dvě branky Vašíčka a již nikdo nepochyboval o vítězství Znojma.

„Pomohlo nám, že jsme si vypracovali více šancí. Už v prvním poločase jsme měli příležitosti, které volaly po gólu. Jsme rádi, že se nám je pak v druhé půlce podařilo proměnit na góly,“ hodnotil Smrček.

Trenér hostů se ohlédl i za celkovým dojmem ze zápasu. „Převládala spíš bojovnost než fotbalová kvalita, což odpovídalo prvnímu jarnímu utkání,“ zmínil Skácel.

Domácího trenéra potěšil výkon posil, které v zimní přestávce přišly k týmu. „Všichni kluci hráli velice dobře. Navíc Tomáš Cihlář nahrál na dva góly a Honzovi Mudrovi se podařilo krásně zavěsit do brány,“ pochvaloval si.

Vítězství posunulo Znojmo na sedmou příčku tabulky. „Tabulka je vyrovnaná a jsme rádi, že jsme získali body a držíme se pořád ve středu,“ uzavřel Smrček.