„Je strašně brzo na to, něco hodnotit. Holky nemají zkušenosti, nikdy žádnou soutěž nehrály. Půl roku je moc krátká doba. Věřím, že holky teprve ukáží, co v nich dřímá. Naše postavení v tabulce totiž moc neodpovídá tomu, co předvádíme na hřišti,“ ohlédnul se za podzimní částí soutěže trenér Marcel Bláha.

Fotbalistky Jevišovic jsou sice na posledním místě, ale dokázaly zatopit nejednomu soupeři. „Jevišovice rozhodně nehrají špatný fotbal. Sám za sebe mohu říct, že to byl jeden z nejtěžších soupeřů, se kterým jsme se utkali,“ smeknul před hrou Jevišovic trenér druhých Kotvrdovic Petr Starý.

Jevišovice zatím doplácejí na hodně úzký kádr. Na začátku sezony bylo na soupisce devatenáct hráček, jenže přišla zranění, mateřská dovolená, pracovní povinnosti a Jevišovice musely třikrát hrát utkání pouze v osmi.

„Přesně tam nás tlačí bota. Budeme se přes zimu snažit aktivně doplnit kádr. Dobré je, že se o nás pomalu začíná mluvit a některé hráčky samy volají,“ hledá pozitiva na nepříznivé situaci s ohledem na hráčský kádr vedoucí týmu Iveta Bláhová.

Momentálně Jevišovice pokračují v přípravě. „Volno moc neplánujeme. Dokud bude počasí, budeme využívat naši umělou trávu. Domlouváme i přátelská střetnutí, abychom byly na jaro dobře připravené,“ dodala Bláhová.

V posledním zápase Jevišovice urvaly premiérový bod a ke zlepšení výkonnosti by jim měla pomoci i jedna plánovaná novinka. „Nevím, jestli se dá ta remíza považovat za první vlaštovku, ale rozhodně to holkám pomůže. Nyní dáváme dohromady nějakou koncepci společných tréninků s naším dorostem. To by mohlo holkám pomoci rychleji si osvojit věci, které po nich vyžaduji,“ prozradil jevišovický kouč.