Pětadvacetiletý chlapík s culíkem tři roky působil v Chicago Fire. Následně jej oslovil skaut s nabídkou přejít do 1. SC. „Agent mi řekl, že existuje klub, který by o mě měl potenciální zájem. Bavil jsem se zdejšími lidmi, v týmu měli hodně zraněných a potřebovali pomoci na pozici, na které hraji,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web Znojma. Connera lákala změna životního stylu a jiný styl fotbalu. „Na tuto příležitost za mořem jsem se těšil,“ dodal záložník s číslem deset na dresu.

Nabídka ze střední Evropy ho v dnešní globální době nepřekvapila. „Se všemi různými technologiemi a internetem je velmi snadné pozorovat hráče a dělat jejich skauting z celého světa. Trh je globální,“ přemítal Conner. Zároveň obhajoval Major Soccer League. Jak řekl, nejde o soutěž, kam evropští fotbalisté odcházejí dohrát kariéru. „Skutečně tomu tak bývalo, dnes se však jedná o velmi dobrou ligu, již můžeme brát jako konkurenceschopnou. Za poslední tři roky přišli do MLS lepší hráči, více financí a i zápasy navštěvuje větší počet fanoušků. Do deseti let to bude jedna z nejlepších lig světa,“ pomyslel současný halv Znojma.

Za svou profesionální kariéru prošel mimo mančaftu Chicaga i Saint Louis FC a setkal se se soupeři jako David Villa, Kaká či Zlatan Ibrahimovič. V sestavě chicagských Fire pak kopal s bývalým hráčem Bayernu Mnichov a Manchesteru United Bastienem Schweinsteingerem. „Byl to skvělý lídr a měl jsem vážně štěstí, že jsem si po jeho boku mohl zahrát. Pravděpodobně to je jeden z nejchytřejších fotbalistů, kteří kdy hráli. Má skvělý způsob, jakým čte a předvídá hru. Jde ostatním příkladem,“ vzpomněl Andrew Conner.