Dva účastníci krajského přeboru, Moravský Krumlov a IE Znojmo, čeká vzájemný zápas na hřišti v Oblekovicích i příští sobotu.
Stejně jako v minulém kole budou mít Tasovice i nyní za soupeře mužstvo, které dosud nezískalo bod. Přerov je na samém dně tabulky. „Jedeme pro tři body. Mysleli jsme, že nějaké hráče budeme šetřit, ale protože jsme minule s Bohunicemi tři body nezískali, musíme zabodovat nyní,“ sdělil asistent trenéra Rostislav Szajko.

Tasovice trápí stále totéž. V prvních poločasech utkání nedokážou zabrat a vše pak dohání v druhé půli. „Pořád na to upozorňujeme. Přizpůsobili jsme tomu rozcvičku. Zaměřujeme na to i trénink, aby kluci byli hned od začátku nastartovaní na sto procent,“ vysvětlil Szajko.

Po třech kolech je tasovický tým na sedmém místě v tabulce. Podařilo se mu získat pět bodů a rád by svou sbírku ještě rozšířil. „Mužstvo je kompletní, v plné sestavě. Nikdo není zraněný, nebo vykartovaný,“ přiblížil složení kádru Szajko.

V krajském přeboru se odehraje v neděli na hřišti v Oblekovicích okresní derby mezi IE Znojmo a Moravským Krumlovem. V soutěži si vede o něco málo lépe Inzert Expres než Moravský Krumlov.

Inzert Expres dosud neprohrál a díky tomu má sedm bodů a je na druhé příčce tabulky. Ve středu se mu navíc podařilo postoupit do druhého kola krajského poháru, když porazil Miroslav.

Moravský Krumlov ztrácí na Inzert Expres pouhý bod. Se šesti body mu patří páté místo. A pokud se moravskokrumlovským fotbalistům bude dařit na oblekovickém hřišti, můžou si v tabulce polepšit. Mají ale za sebou nepovedené pohárové utkání proti Dobšicím. Krumlov sice do utkání nenastoupil v plné síle, ale Dobšice v průběhu zápasu dokázaly odskočit na rozdíl čtyř gólů. Fotbalisté Moravského Krumlova snižovali skóre až v závěru utkání.

Derby přinese zajímavou podívanou, která začíná v neděli o půl páté odpoledne.

ROMANA HOLIŠOVÁ