Prokletí. Tak by se dalo mluvit o fotbalovém klubu 1. SC Znojmo. Znojemským fotbalistům to s postupem opět nevyšlo. Stejně jako loni svěřenci Michala Soboty nevyhráli třetí ligu o jediný bodík.

Pozice Znojma byla před posledním kolem jasná. Pokud se chce dostat do čela soutěže a zajistit si postup do druhé ligy, musí s Jihlavou B zvítězit a první Hlučín prohrát s rezervou ostravského Baníku.

Od první minuty se zápas v Jihlavě vyvíjel jednoznačně pro Znojmo. To nakonec zvítězilo 3:0 a všichni s napětím vyčkávali na výsledek souběžně hraného zápasu mezi Ostravou B a Hlučínem.

Nakonec zbyly znojemským fotbalistům jen oči pro pláč, protože utkání hrané ve Slezsku skončilo remízou 2:2. Znojmo tak i letos o bod skončilo druhé.
„Ten jeden bodík nám asi nedá spát. Už dopředu jsme avizovali, že šedesát bodů nám bude stačit. A měli jsme pravdu. Kdybychom doma na jaře zbytečně neztráceli body, mohli jsme teď slavit,“ zklamaně pronesl manažer klubu 1. SC Znojmo Karel Hodák.

Se stejným názorem se pak ztotožnil i hlavní trenér Michal Sobota, a to už před posledním kolem.

„Není to jen o prohraném zápase s brněnskou Bystrcí. Sice jsme bodovali venku, ale doma jsme dost ztráceli,“ přiblížil bezprostřední pocity Sobota.
Pořád tu ale existuje možnost, že se znojemští fotbalisté do druhé ligy podívají.

„Nikde není napsané, že Hlučín bude druhou ligu hrát. Nechceme nic kupovat, ale pokud bude možnost postoupit z druhého místa, využijeme ji. Pokud ne, o druhou ligu se popereme příští rok,“ dodal manažer znojemského klubu.

Zklamání bylo cítit na každém kroku. Jakoby se lepila na paty svěřenců Michala Soboty neskutečná smůla a jen stěží si někdo ze znojemských fotbalistů na sebe oblékne dres s číslem dvě. To je totiž zakleté číslo pro fotbalové Znojmo.

Dvě sezony se Znojemští drží na čele tabulky třetí ligy a dvakrát skončili o bod druzí.

„Musíme to brát sportovně a částečně i z jiného pohledu. Před pěti roky byl znojemský fotbal na pokraji krachu. Když se ohlédneme o tři sezony zpět, do posledního kola hrálo 1. SC Znojmo o záchranu a teď dvě druhá místa. To je přeci skvělá vizitka,“ nastínil jiný úhel pohledu na celou situaci Hodák.

„Momentální zklamání je zřejmé, ale je potřeba umět ocenit jiné věci. Jako práci hráčů, trenérů a všech těch, kteří pro znojemský fotbal usilovně a dlouhodobě pracují,“ dodal manažer znojemského klubu.