Už to je pro jihomoravský oddíl pocta. Ještě větší perličku však představuje fakt, že se Pokorný může ukázat před domácími diváky. Přátelské utkání se totiž odehraje ve čtvrtek od půl šesté večer na stadionu v Horním parku. „V širší nominaci figuroval i další náš hráč Tomáš Weber, ten však do užšího výběru trenéra Martina Svědíka nakonec neproklouzl," informuje Plánka.

znojemská stopa
Na čtvrteční utkání reprezentace do dvaceti let ve Znojmě byl dodatečně nominovaný i hráč vedoucího celku druhé ligy Jakub Pokorný. Devatenáctiletý stoper se do prvního týmu Znojma propracoval už minulý rok, poté ho však přibrzdilo zranění. I tak si připsal debut už v minulé sezoně. V aktuálním ročníku Fotbalové národní ligy už napevno patří do A týmu a jarní utkání s Ústí nad Labem a Třincem odehrál dokonce v základní sestavě. Talentovaný hráč začínal s fotbalem ve Višňové.

Po podzimním klání mezi fotbalovými „dvacítkami" České republiky a Nizozemska jde o druhé mezistátní utkání ve Znojmě v krátké době. „Jsem rád, že duel mezi českou a nizozemskou reprezentací, nebyl jediný, který jsme hostili. Ostatně náš cíl je dostat sem víc mezinárodních zápasů, abychom nabídli fanouškům atraktivní fotbal, za kterým nemusí nikam jezdit," říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Podzimní duel navštívilo 1800 diváků, ve čtvrtek očekávají pořadatelé podobnu kulisu. Vstupné činí padesát korun. „Pět set lístků z předprodeje je už pryč. Pokud vyjde počasí, bude to podobné jako na podzim," přemítá Plánka.

"Věříme, že se utkání bude fanouškům líbit. Čeští a francouzští mladí fotbalisté patří k evropské špičce," říká Michal Bělák, manažer znojemského klubu.

Lvíčata čelí zdatnému soupeři. V posledním přátelském utkání nastoupila za Francii i hvězda Fulhamu, hrajícího v nedávné době anglickou Premier League, Moussa Dembele. Má hrát i tentokrát.