Dobšice jsou sice samostatnou obcí, ale nacházejí se v těsné blízkosti Znojma a týmy tak berou utkání jako městské derby. „Bylo to derby podle očekávání. Počtvrté jsme se potkali s Dobšicemi v 1.A třídě a poprvé jsme je porazili.Zvítězili jsme díky bojovnosti a nasazení,“ hodnotil místopředseda přímětického klubu Ivo Balon.

TJ Sokol Přímětice – Sokol Dobšice 3:1 (2:1)
Branky: 18. Piskač Roman, 24. Hazucha Pavel, 58. Samaš Peter - 27. Syrový Roman. ŽK: Škárka Filip, Kubíček Jan 2x – Zajíc Marek, Stehlík Aleš, Šuba Petr. ČK: Kubíček Jan. Rozhodčí: Rosa Ondřej, Špaček Jiří, Vařacha Jan, Briksa Václav. Diváci: 150.
Přímětice: Sláma David – Škárka Filip, Meluš Kryštof (87. Čížek Benjamin), Piskač Roman (52. Samaš Peter), Šoba Josef (74. Staněk Jaroslav), Kubíček Jan, Koc Martin (46. Samaš Michal), Binder Petr, Pham David (64. Vacek Jan), Štrombach Josef, Hazucha Pavel.
Dobšice: Pavliv Vasil – Záruba Jiří, Zajíc Marek (69. Nováček Ondřej), Princ Pavel, Stehlík Aleš, Křemenský Robin, Čapoun Michal, Procházka Zdeněk, Šuba Petr, Kolman Jakub, Syrový Roman.

V dobšickém týmu panoval smutek. „Měli jsme motivaci být nejlepším týmem na Znojemsku. Takový zápas, jak jsme odehráli v Příměticích, těch jsme měli v sezoně hodně. Neproměňovali jsme šance a dostávali laciné góly. Takový zápas, jaký jsme odehráli v Příměticích, těch jsme měli v sezoně hodně. Tím jsme přišli o hrozně moc bodů,“ říkal zklamaně kapitán Dobšic Petr Šuba.

Přímětice hrají 1.A třídu druhou sezonu. Loni byly desáté a letos si polepšily na sedmou příčku. Dosáhly tak nejlepšího umístění. „Na jaře jsme nehráli až tak podle našich představ. Obvykle míváme jarní část lepší jako tu podzimní. V závěru jsme ale vybojovali body a jsme s umístěním velmi spokojeni,“ sdělil Balon.

Dobšice skončily na osmém místě a pro mužstvo je to velké zklamání. „Co pamatuji, tak Dobšice končily do pátého místa. Osmé místo je určitě nejhorší umístění za posledních pár let,“ konstatoval dobšický kapitán.

Další dva celky ze Znojemska v 1.A třídě, FC Miroslav a FK Znojmo, končí sezonu na samém chvostu tabulky.