„Pozdě bycha honit. Na mančaftu leží strašná deka a počítáme s nejhorším, i když jsme úplně flintu do žita nehodili. Měli jsme bodovat dřív a v jiných zápasech," povídá znojemský útočník Daniel Kubále.

Jeho týmu patří šestnáctá, předposlední příčka a na záchranu nyní ztrácí propastných devět bodů. „Máme dlouhodobě špatnou koncovku. Gólů dáváme žalostně málo. A to jsme ještě před pár lety byli gólové družstvo," lamentuje Kubále.

Ani Moravský Krumlov v nejvyšší krajské soutěži nezáří, patří mu třináctá příčka. Po slušném podzimu přišel jarní propad, v minulém kole však Krumlov porazil silnou Bystrc. „Konečně se nám uzdravili nějací hráči a vyvarovali se hrubých chyb. Hned byl náš výkon lepší," informuje krumlovský stratég Milan Kleibl.

Jeho svěřenci mají stále o co hrát. „Když teď vyhrajeme, tak už jsme jistě zachránění. Ale ještě jsem vypsal pro kabinu odměnu, když skončíme do osmého místa. Zkusíme už do týmu zapracovat i nějaké mladé hráče. Motivaci máme, derby bývají vyhecovaná a mají náboj," říká kouč.