„Střed tabulky byl letos hodně vyrovnaný. S umístěním spokojení příliš nejsme, protože s naším kádrem a kvalitou hráčů jsme se chtěli pohybovat v horní polovině tabulky," bilancoval hlavní trenér Hrušovan Robert Koch.

I přes meziroční zhoršení v tabulce pochválil kouč své svěřence za předvedenou hru. „Hrajeme solidní kombinační fotbal. I mužstva z horní poloviny tabulky nás ocenila, že jsme na tom fotbalově dobře. Bohužel neproměňujeme mraky šancí a dozadu jsme také docela zranitelní," posteskl si Koch.

Domácí zápasy přilákaly většinou návštěvy v rozmezí padesáti až osmdesáti diváků. „Zájem je malý, ale to je obecně problém fotbalu. Lidé jsou pohodlní. Jestli to nějak kluci na hřišti vnímají, to nevím. Ale když jsem byl na exhibici ve Velkých Pavlovicích s hráči NHL, sešlo se patnáct set diváků, to se hned hraje jinak," srovnával Koch.

Hrušovanský celek táhl střelec Zdeněk Matoušek, který skóroval jedenáctkrát. „Je to kvalitní útočník a zkušený hráč. Ale budu rád, když se zátěž rozloží na víc fotbalistů," přál si kouč.

Ihned po skončení sezony nastal pro Hrušovany problém, protože kvůli konci hostování neměl klub dostatek vlastních hráčů. „Zbylo nám pouze osm kmenových, zbytek jsme museli za tabulkové hodnoty odkoupit. Jsme rádi, že se nám je podařilo udržet, přesto nám jeden hráč odešel do Rakouska a druhý do Suchohrdel," sdělil Koch.

Letošní změna přestupního řádu si konkrétně v Hrušovanech vyžádala investici do hráčského kádru. „Podpořil nás starosta. Oslovil větší firmy, které nám po ekonomické stránce pomohly. A samozřejmě město, které je náš největší sponzor," děkoval Koch.

Sezona Hrušovan

Umístění: 11. příčka v A skupině I. A třídy

Bilance: 8 vítězství – 7 remíz – 11 porážek, skóre 49:57, 31 bodů

Bilance doma: 5 vítězství – 5 remíz – 3 porážky, skóre 28:22, 20 bodů (12. místo)

Bilance venku: 3 vítězství – 2 remízy – 8 porážek, skóre 21:35, 11 bodů (8. místo)

Nejvyšší výhra v sezoně: Slovan Brno – Hrušovany 0:7 (26. kolo)

Nejvyšší prohra v sezoně: Tišnov – Hrušovany 6:1 (11. kolo) a Kuřim – Hrušovany 6:1 (1. kolo)

Nejlepší střelci: 11 – Zdeněk Matoušek, 8 – Konrád Manfréd, 7 – Tomáš Kůra, 6 – Jan Novotný, 5 – Radek Nevěděl