Ve druhé nejvyšší krajské soutěži I. A třídě reprezentují znojemský okres čtyři celky. Nejvýše postaveným týmem po podzimní části jsou páté Dobšice. Ty vstupují do druhé poloviny sezony jako druhý nejofenzivnější tým s jednadvaceti body. Útočník Pavel Princ je navíc s devíti přesnými zásahy druhým nejlepším střelcem soutěže. „Pavel se umí dobře pohybovat, a proto je pro nás tak důležitý. Na druhou stranu je potřeba tu ofenzivu rozšířit na větší počet hráčů. My jsme celkově hodně útočný tým, nesmíme však zapomínat na defenzivu," prohlásil trenér Dobšic Karel Drábek.

Jeho svěřenci nastoupí v nedělním prvním zápase jara na hřišti třetích Boskovic, se kterými mají poměrně vyrovnané skóre. Cílem do druhé poloviny sezony je zkomplikovat ostatním klubům boj o postup do krajského přeboru a udržet se v první pětici mužstev v tabulce.

Na šesté pozici tabulky následuje s dvoubodovou ztrátou tým Hrušovan nad Jevišovkou, jenž se představí v sobotu v Žebětíně, kterému patří devátá příčka.

Hrušovany nastřílely na podzim pouhých osmnáct branek a na svém kontě mají jedinou remízu. „Chceme se opět bavit fotbalem. S umístěním jsme velmi spokojení, ale určitě máme dlouhodobě slabiny v proměňování šancí. Po zimě se ale necítíme tak dobře, jak bych očekával, oproti tomu jsme v kádru zkušení hráči, a tak bychom chtěli hrát znovu otevřený fotbal bez zbytečné defenzívy," podotkl hrající trenér Robert Koch, který se bude nejvíce spoléhat na hrajícího prezidenta klubu Jiřího Pavelčíka a nejlepšího střelce mužstva Zdeňka Matouška.

Dalším zástupcem znojemského okresu je rezervní tým divizních Tasovic, kterému patří jedenáctá pozice tabulky s počtem patnácti bodů a nejmenším počtem deseti vstřelených branek. Start jarní části má navíc Sokol velmi obtížný, jelikož v neděli nastoupí na hřišti první Líšně B.

Dvanáctý tým Miroslavi, jenž ztrácí na Tasovické jen bod, se představí v sobotu pro změnu v Rajhradě, jenž je beznadějně poslední a čeká na první vítězství v sezoně. Na svém kontě má pouze tři remízy.

Šlágrem I. B třídy je bezesporu sobotní okresní derby mezi čtvrtými Chvalovicemi a o záchranu bojujícím Šatovem. „Očekáváme vyrovnaný duel, protože u nás skončilo několik kvalitních hráčů, kteří tu byli na hostování, a nebude to tak vysoký výsledek jak na podzim," uvedl chvalovický prezident klubu Sghier Ibrahim.