S koučem na soustředění odjelo jedenadvacet hráčů, kteří zabojují o post v základní sestavě. „Obě utkání zaměříme na nalezení nejlepší jedenáctky pro ligu. O některých postech stále nejsem přesvědčený, a tak hráči dostanou větší minutáž. Pořád mají o co hrát," praví Kučera.

Avšak zároveň upozorňuje na to, že ani hráči, kteří nenastoupí od první minuty do začátku jara, nemají nic ztraceného. „Požaduji konkurenceschopný tým. Tedy, kde kluci musí bojovat o místo a náhradníci na ně vytvářejí tlak," prohlašuje.

Zlepšit útok

Na soustředění se chce trenér zaměřit také na zlepšení útočné fáze. První celek druhé ligy sice v soutěži ovládá statistiku vstřelených branek, ale v přípravě se mu až na poslední zápas v zakončení příliš nevede. „Jsme stavění na útočný fotbal, takže na tom chceme zapracovat před začátkem jara. Nicméně herní přípravu pojímáme komplexně, skvělý útok bez dobré obrany je na nic," připomíná jedenačtyřicetiletý Kučera.

Na závěr soustředění se Znojmo utká už se čtvrtým slovenským mužstvem v přípravě. Vyzve Trenčín. „Tyhle týmy jsou zaměřené na defenzivu, proto si je vybíráme. Chceme si zkusit prosazování se do plné obrany, protože v soutěži narážíme na hodně celků, které jdou do utkání jako outsideři a pouze brání. Taková utkání nám naznačí, jak hrát na tato mužstva. A pokud chceme bojovat o postup, musíme takové duely zvládat.

ADAM HAVEL