Hosté přicestovali na jih Moravy i s několika hráči prvoligového týmu a v první půli měli více ze hry. V osmé minutě se dostal do obrovské šance olomoucký Petr Ševčík, který zůstal na levé straně zcela sám před brankářem, obdržel přihrávku, avšak Veselý předvedl vynikající zákrok a soupeřův pokus vyrazil.

Další gólová situace na sebe nenechala čekat, a to když po po standardce poslal hostující Václav Jemelka hlavou míč k pravé tyči, ovšem Veselý opět zasáhl a balón vyrazil. „Nevím, proč mi hráči v tomhle věku dělají takové rozdílné poločasy. Jestli potřebuju vždy nějakou facku, abych se probral," hněval se na své svěřence po laxním začátku zápasu znojemský trenér Radim Kučera.

V rozmezí dvacáté a dvaadvacáté minuty se předvedli oba brankáři. Nejprve Tomáš Zahradníček ve výborné pozici vypálil bombu na bránu Znojma, ale jeho pokus brankář domácích dalším výtečným zásahem zneškodnil. Následně z protiútoku poprvé zahrozilo Znojmo. Olomoucký gólman Štěpán Spurný musel předvést gólmanské umění proti Rostislavu Šamánkovi, který se po několika odrazech ocitl na pravé straně sám před brankářem, ale hostující gólman stačil míč vytěsnit mimo tři tyče.

Za dvě minuty zaváhal brankář Veselý a ex-znojemský Václav Vašíček mohl mířit do prázdné branky, jenže branku netrefil. „Kdyby to proměnil, tak se to mohlo vyvíjet jinak. Musím holt bojovat dál a prosadit se zpět do A-týmu," prozradil útočník, který se Znojmem okusil nejvyšší soutěž a v té také letošní sezonu načal. Poté však vypadl a nyní nastupuje za rezervní tým v druhé nejvyšší soutěži.

V pětadvacáté minutě stálo při Znojmu štěstí. Po střele Petra Ševčíka totiž domácí zachránila až levá tyč Veselého branky. O sedm minut později nechala domácí defenzíva spoustu prostoru dobíhajícímu Jemelkovi, jenž hlavičkoval do protipohybu Veselého, ten ale vytáhl míč alespoň na rohový kop.

Za deset minut se prokázalo staré rčení – nedáš, dostaneš. Po mnoha šancích hostů se dostalo Znojmo k zahrávání rohového kopu. Ten zahrál Šumbera na pravou stranu, kde stál nehlídaný David Ledecký, jenž střelou bez přípravy zamířil ke vzdálenější tyči. Spurný se jen ohlédl. Do další šance se dostával vzápětí Libor Žondra. Rozhodčí mu však odmával ofsajd.

Prvních pětadvacet minut druhého poločasu žádnou brankovou příležitost nenabídlo. Až devětašedesátá minuta přinesla střelu hostujícího Jana Hladíka, jenže míč mířil pouze nad branku.

Ve čtyřiasedmdesáté minutě trenéři poprvé střídali, když Znojmo poslalo do hry Stijepa Njireho a Olomouc Jakuba Rolince. A právě Njire byl vzápětí středem pozornosti. Po nedovoleném zákroku na Šamánka totiž rozhodčí nařídil pokutový kop a chorvatský specialista nedal Spurnému žádnou šanci.

V osmaosmdesáté minutě přišla obdobná situace. Střídající znojemský Pavel Lapeš se pokusil kličkou zbavit brankáře, který jej poslal k zemi, a rozhodčí podruhé v zápase nekompromisně ukázal na bílý puntík. Tentokrát se k penaltě postavil z Olomouce hostující Radim Nepožitek a s velkou dávkou štěstí prostřelil Spurného potřetí.

Většinu zápasu odehrál po zranění i Bronislav Stáňa. Dostal se do základní sestavy při zranění Tomáše Okleštěka. „Doufám, že se ve vítězné sestavě udržím i pro další zápasy. Fyzicky jsem na tom dobře," poznamenal odchovanec znojemského týmu.

Dalším soupeřem třetího Znojma budou v sobotu dopoledne deváté Pardubice.