Nejvýše hrající divizní Tasovice zůstávají v herním útlumu a další možnost to změnit budou mít v nedělním zápase v Havlíčkově Brodě, jehož tým oproti Tasovickým nasbíral již deset bodů a na první místo ztrácí jen čtyři body. „Kdo sleduje dění kolem fotbalu v Tasovicích, tak musí vědět, že fanoušci i vedení tu berou již pouze výhry. Já osobně stále žiji v pocitu, že se to už musí prolomit," uvedl záložník Tasovic Roman Švarc.

Největším problémem ve hře Tasovic je produktivita. Za šest odehraných zápasů se trefili jeho hráči do sítě jen třikrát a stále čekají na první vítězství. V kádru je ovšem jen trojice útočníků Štefan Czucz, Tibor Ostrý a Luděk Juhaňák. První zmiňovaný měl zdravotní problémy a druhý odstoupil z posledního utkání ve Staré Říši.

Havlíčkův Brod je nováčkem divize a i přesto si vede tým velmi solidně. I když ve vloženém kole nyní inkasoval od Velkého Meziříčí 7:1. Má tak na svém hřišti proti Tasovicím co odčiňovat. „Zápas jsme nezvládli. Jednou z příčin bylo také, že nám chyběli tři hráči, kteří nastupují také za futsalisty Chrudimi, a tak jsme měli tři hráče mimo hru. To je vlastně celá záloha a proto musíme být více konkurenceschopní v zápase s Tasovicemi," řekl trenér Havlíčkova Brodu Richard Zeman.

Dalším kolem měla o tomto víkendu pokračovat také nejvyšší krajská soutěž, ale z důvodu špatného počasí s vydatnými dešťovými srážkami v celém kraji je už jasné, že se žádný ze zápasů neodehraje. V pátek odpoledne totiž Výkonný výbor Jihomoravského krajského fotbalového svazu narychlo rozhodl o odložení všech mistrovských zápasů plánovaných na víkend.

„Důvodem jsou intervence a žádosti oddílů ohledně velmi špatné kvality hracích ploch po vytrvalých deštích, které byly doložené patřičnou dokumentací. Bohužel ani předpověď na víkend neslibuje zlepšení počasí," oznámil v tiskové zprávě fotbalový svaz.

Zároveň vyzývá všechny oddíly, aby se na náhradním termínu dohodly v co nejkratší době a dohody zaslaly na sekretariát. „Dohody nebudou zpoplatněné," doplnili členové svazu.

Ještě před oficiálním zrušením krajské soutěže už někteří trenéři o víkendových zápasech pochybovali. „Hřiště je z devadesáti procent pod vodou, takže se zřejmě hrát nebude," řekl trenér Inzert Expresu Znojmo Tomáš Pěnkava.

Jeho svěřenci měli vyrazit proti týmu z Novosedel, Jevišovice se zase měly utkat s nováčkem z Dubňan. A fotbalisté Moravského Krumlova koncentrovali své síly na utkání proti Bystrci.

MARTIN SMEJKAL