Dlouhé tahanice o to, jestli se bude hrát ve Znojmě futsalová soutěž, jsou u konce. Nakonec i letos budou moci vyznavači halové kopané změřit své síly. Nový ročník, který odstartuje už příští neděli, s sebou nese hned několik změn. Okresní futsalová soutěž, která měla vypuknout už na začátku listopadu, nakonec vůbec neodstartuje.

„Hlavní důvod, proč se okresní soutěž ve Znojmě hrát nebude, je to, že se nenašel nikdo, kdo by byl ochotný se o chod soutěže starat,“ prozradil dnes už bývalý místopředseda okresního svazu futsalu Pavel Urbánek.

Na základě tohoto rozhodnutí se tak ve Znojmě rozjede neoficiální futsalová liga. V ní nebude dvanáct, ale pouze sedm týmů. Z klasického složení vypadla družstva Sokola, Věznice, Nike Faktory Store, Volksbank a Jeans Mode. „Je to neoficiální soutěž, do které se nemůže přihlásit každý. My jsme se mezi sebou domluvili a rozhodli si udělat takovou svoji ligu,“ vysvětlil záměr hlavní iniciátor nové futsalové soutěže Petr Kselík.

Soutěž samotná by měla splňovat všechny atributy řádné futsalové ligy. I systém zůstává naprosto stejný. Týmy budou hrát každý s každým, a to dvoukolově. Na konci sezony o vítězi nebude rozhodovat play–off, nýbrž pořadí v tabulce. První letošní utkání je naplánováno na příští neděli čtrnáctého prosince, kdy se od patnácti hodin proti sobě postaví celky Renokovu a Fanclubu. A to netradičně v rámci pátého kola. Utkání se odehraje v městské hale.