Znojmo veze tři body z Holice, rozhodl Kováč

Olomouc - Znojemští fotbalisté si udrželi vedoucí pozici v MSFL i po duelu na horké holické půdě. Na hřiště exdruholigového HFK Olomouc zvítězili 2:1.

12.9.2009 1

Znojmo porazilo rezervu Brna 1:0.Foto: DENÍK/ Jakub Krainer

Úvodní oťukávání ukončil už po deseti minutách Zapalač, který z levé strany pokutového území prostřelil brankáře Šroma. Přestože domácím nešlo upřít snahu, bylo Znojmo fotbalovějším mužstvem. Šrom musel řešit další Zapalačův pokus, byť z ostrého úhlu, vytáhl se také proti Lukášovi, který zakončoval pohlednou souhru s aktivním Zapalačem.

HFK dokázal kontrovat jen rychlou akcí Čtvrtníčka, který našel v pokutovém území nekrytého Žondru. Holický dlouhán však místo pořádného trknutí míč hlavou jen lehce lízl a tak ze šance nebylo nic.

Bojující Holice se nakonec do poločasu dočkala. Po rohu Kazára se ještě k dorážce nedostal Lukášek, ovšem dokonale za něj zaskočil jeho kolega ze stoperské dvojice Michal Kovář. Oslavil tak první start v holické základní sestavě ve třetí lize.

Po vyrovnání dostal fotbal v Holici grády a také po přestávce se bylo na co dívat, přičemž více šancí měli trochu překvapivě domácí.

Hned ve 49. minutě hlavičkoval nad branku po rohu Žondra. Hosté odpověděli krásným pokusem Minarecha z voleje po přihrávce výborného Zapalače.

V 58. minutě stáhl trenér Kouřil ze hřiště nevýrazného Kazára a poslal do hry Zedníčka, který hned mohl poslat domácí do vedení, ale jeho hlavičku skvěle zlikvidoval brankář Hrubý. Zachvilku Zedníček připravoval pozici pro Žondru, ale Hrubý byl u stříleného centru dřív než domácí zakončovatel. Nikdo už Žondrovi v hlavičce nezabránil v 65. minutě, ovšem míč přistál na břevně.

Domácí se vehementně tlačili za vítězstvím, které chtěli více než hosté. Ti se soustředili hlavně na ubránění remízového bodu. Občas podnikli nebezpečný brejk a nakonec jim do klína spadly všechny tři. Přihrávku za obranu dostal Kováč, obešel i Šroma a odstartoval znojemské oslavy.

1. HFK Olomouc – 1. SC Znojmo 1:2 (1:1)
Branky: 36. Kovář – 10. Zapalač, 86. Kováč.
Rozhodčí: Pochylý – Paták, Plesar. ŽK: Čtvrtníček, Zlatohlavý, Libič, Salatin – Šilinger, Mička.
HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kovář, Vajda – Čtvrtníček, Libič (71. Filipský), Zlatohlavý, Salatin (77. Galajda) – Kazár (58. Zedníček), Žondra. Trenér: Miroslav Kouřil.
Znojmo: Hrubý – Lukáš, Yonov, Mička, Šilinger – Lacko, Vavřík, Kováč, Zapalač, Krhut (85. Podzemský) – Minarech (79. Zifčák). Trenér: Michal Sobota.

Autor: Jiří Fišara

12.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Florbalisté Znojma porazili v jihomoravském derby před kamerami České televize Bulldogs Brno 3:2.
25

OBRAZEM: Florbalové Znojmo v derby přetlačilo brněnské Buldoky

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Znojmo – Provokatéra, který močil u památníku na Mariánském náměstí ve Znojmě, zaznamenala v neděli ve dvě hodiny po půlnoci kamera znojemských strážníků. „Čtyřiačtyřicetiletý muž křičel na své společníky, aby šli taky. Strážníkům pak na doporučení kamarádů odmítl prokázat svou totožnost. Muž byl přesvědčený, že se ničím neprovinil a případ bude mít dohru u přestupkové komise,“ informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.