Vrchol letošní sezony malé kopané je tu. Už v sobotu odstartuje třetí ročník turnaje FCup, který budou letos hostit opět dvě fotbalové lokality, a to Vrbovec a Dyjákovičky.

Třetí ročník turnaje znovu přiláká fotbalisty nejen z České republiky.
„Do turnaje se nám přihlásilo několik desítek Českých týmů, ale zaregistrovaná jsou družstva ze Slovenské republiky i nedalekého Rakouska,“ spokojeně pronesl hlavní organizátor Jiří Bílek.

Celý dvoudenní turnaj odstartuje v sobotu, kdy by se měly na dvou místech odehrát boje v základních skupinách. V neděli jsou pak na programu nadstavbové skupiny a vyřazovací klání play-off.

„Budeme mít dvanáct základních skupin po pěti týmech. Z nich budou postupovat do dalších bojů první tři družstva a čtyři nejlepší celky ze čtvrtých míst,“ nastínil postupový klíč turnaje Bílek.

I letos budou fotbalisté hrát o velmi lákavé, zejména peněžní ceny. Loni si totiž první tým domů odnesl sto tisíc korun a nejinak tomu bude letos.

Nedílnou součástí turnaje pak bude vyhlášení nejlepšího hráče, brankáře a střelce.
Navíc se mohou všichni příznivci malé kopané těšit na bohatý doprovodný program.
„Na sobotu večer máme připravený koncert, bohatou tombolu a skvělou zábavu. Doufáme, že to nedopadne jako loni, kdy nám silná bouřka překazila veškeré naše plány,“ věří a doufá v dobré počasí organizátorka Adriana Lehoczká.

Celý turnaj začne v sobotu v devět hodin ráno, kdy se budou hrát na dvou hřištích dopolední základní skupiny. Start odpolední základních skupin je na programu ve čtrnáct hodin.

Finálové boje jsou pak na programu v neděli okolo páté hodiny odpolední. Po nich proběhne vyhlášení vítězů.

Tabulka vítězů FCUp

FCup 2007
1. KaMiKaZe 04
2. Hrotovice
3. Dřevotvar Znojmo
4. Tango

FCup 2008
1. NikeFactoryStore
2. KaMiKaZe 04
3. EXE unltd. Chomutov
4. Dřevotvar Znojmo