„Škoda, že to skončilo takhle. V poločase jsme cítili, že bod určitě uhrajeme, dokonce jsem věřil ve vítězství. Musíme se nyní vrátit k výkonům, které jsme podávali. Vlastně spíš výsledkům. Kašlat na výkony, hlavní jsou body,“ míní třicetiletý středopolař.

Vzpomenete si ještě na vaše dva poslední góly proti Mostu v sezoně 2012/2013, které zajistily postup do první ligy?
Sice už je to nějaká doba, ale pamatuji si je. Dvakrát mi Mara Heinz připravil šanci a já už jen šel sám na gólmana. Příležitosti vstřelit branku jsem měl a konečně jsem to prolomil.

1. SC Znojmo. Ilustrační foto.
Série výher je u konce. 1. SC Znojmo prohrálo v Třinci 1:2

Čekání už bylo asi hodně dlouhé.
V první lize jsem se spíš zaměřoval na defenzivu, takže jsem neměl tolik šancí jako ve druhé lize. Jsem rád, že jsem čekání zlomil aspoň haluzovým gólem.

Mrzí o to víc, že po takhle dlouhé době vaše branka nestačila ani na remízu?
Jasně, navíc pokud bychom získali tři body, tak jsme se dostali do první trojky. Člověk pak přemýšlí, co mohl udělat víc, zda ještě nemohl vstřelit další gól. Moje branka tak nemá takovou váhu. Radost z ní však mám, chtěl jsem ji věnovat některým lidem, že mi drželi palce. Pár z nich si i dělalo srandu, že gól už snad nedám.

Jak bylo těžké se vyrovnat se špatným trávníkem, který vám znemožňoval kombinační hru?
Už dlouho jsem nehrál na tak hrozném hřišti, jako je v Třinci. Divím se, že tam pro kluky nezlepší kvalitu trávníku, protože jejich fotbalisté dokáží hrát i na našem terénu. Po zápase si taky stěžovali, že doma ani fotbal nemohou předvést a je to jen o bojovnosti. Jinde v lize ani horší hřiště není, tady je to masakr.

Díky vaší brance jste však i přes špatný stav hřiště vedli a zdálo se, že máte zápas pod kontrolou…
Balony jsme odkopávali dost, měli jsme i hodně brejkových situací. Bohužel jsme je nijak rozumně nedohráli a nevstřelili druhou branku. Třinec změnil ve druhé půli rozestavení a dal nám dva góly po našich chybách. První jsme dostali ze standardky, kterou zahrával i chvíli před tím a stejně jsme ji neubránili. Při druhé brance jsme pak udělali hodně chyb naráz.

Nastal zlom v utkání po vyrovnávací brance?
Nemyslím si. Za stavu 1:1 jsme měli dost protiútoků, které jsme nevyužili.

Hasiči ze záchranného útvaru v Hlučíně začali s demolicí zadní části bývalých budov Městské zeleně mezi Pražskou a Dvořákovou ulicí ve Znojmě.
OBRAZEM: Začala demolice bývalé budovy správců zeleně ve Znojmě

Nyní vás čeká reprezentační pauza, v níž na znojemském stadionu sehraje přípravné utkání i národní tým do devatenácti let proti Anglii a v nominaci nechybí ani váš spoluhráč Antonín Růsek. Půjdete jej v pátek podpořit?
Určitě se na něj přijdu podívat, jsem na Tondu zvědavý. Když už se neprosadil v Třinci, kde měl nějaké šance, doufám, že aspoň ukáže Angličanům, co v něm je.

PATRIK EL-TALABÁNI