Uplynulá sezona vám ve Znojmě vyšla. S deseti kanadskými body za čtyři góly a šest asistencí jste se společně se dvěma kolegy stal nejproduktivnějším hráčem týmu. Jak se cítíte na prahu dalšího ročníku?
Chvíli mi po letní pauze vždy trvá, než do sebe dostanu správné pohyby. První týden to není ono, ale teď už zahajujeme třetí týden přípravy, už to začíná být lepší a lepší.

V přípravě jste z pěti pokusů zatím ani jednou nevyhráli. Je kvůli tomu nový kouč Balcárek nervózní?
Nějak nás neznepokojuje, že jsme ještě nezvítězili. Hráli jsme s poměrně silnými soupeři. Zkoušeli se i někteří hráči z dorostu. Nehrajeme špatně, vytváříme si šance, jenže je moc neproměňujeme. Až se nám zadaří a povedeme, bude to jiné.

I s Baníkem jste herně obstáli, jenže jste selhali v koncovce…
S tím můžu souhlasit. Měli jsme vyložené šance, které jsme nedali. Soupeř jich měl stejně, na rozdíl od nás je však využil.

Po Baníku kouč chválil postranní hráče, konkrétně i vás. Vyhovuje vám styl nového trenéra?
Má trochu jiné nároky než předešlý kouč Radim Kučera. Chce hrát víc po stranách, což je pro mě jen dobře.

Znojmo zkouší řadu nových hráčů. Zaujal vás některý?
S Baníkem poprvé nastoupil útočník Jakub Yunis, kterého znám už z Olomouce. Jde o kvalitního a urostlého útočníka. Podobný se nám hodí, v týmu jsou spíš rychlostní tipy a Jakub umí podržet balon. Uvidíme, jak mu to půjde. Slušně se uvedl i mladý obránce František Malár, který přišel z dorostu. Nebojí se hrát, což je důležité.

Aktuální kádrBRANKÁŘI: Martin Štěpanovský, Jakub Konvalina, Jiří Koukal
OBRÁNCI: Radek Mezlík, David Helísek, Tomáš Cihlář, Jaroslav Svozil, Oleksiy Chereda, Jan Javůrek, František Malár, Tomáš Pospíšil
ZÁLOŽNÍCI: Michal Holub, Stijepo Njire, Dominik Urbančok, Radim Nepožitek, Matúš Lacko, Jan Malík
ÚTOČNÍCI: Rostislav Šamánek, Jakub Teplý, David Štrombach, Jan Hladík, Jakub Yunis
DLOUHODOBĚ ZRANĚNÝ: obránce Daniel Odehnal