Sto tisíc korun si nakonec z Mezinárodního turnaje v malé kopané, který probíhal celý víkend ve Vrbovci a Dyjákovičkách, odnesli hráči týmu Nike Factory Store. Dvacet tisíc potom Dětský domov Znojmo, jako charitativní dar.

O druhý ročník FCupu byl obrovský zájem. Turnaje v malé kopané se zúčastnilo celkem osmačtyřicet týmů z celé České republiky. Ty pak mezi sebou bojovaly o vítězství i o sto tisíc korun. O první místo se pral i tým plný hvězd s názvem Real Top Praha. Nakonec však vypadl ve vyřazovacích bojích. I tak si FCup pochvalovali. „Nepamatuji si turnaj, na kterém bych hrál, kde by bylo tolik týmů. To je skvělé. Také se mi na FCupu líbilo, že se hraje v kraji plném vinných sklípků,“ zasmál se sportovní komentátor České televize a zároveň hráč týmu Real Top Praha Robert Záruba.

Akce byla velmi úspěšná, jediné, co se na ní nevyvedlo, bylo počasí. Hned po odehrání skupin a exhibičním utkání mezi Bolkovou jedenáctkou a Realem Top Praha, spojeným s předáním certifikátu na dvacet tisíc korun Dětskému Domovu Znojmo, se totiž snesla nad Vrboveckým fotbalovým hřištěm obrovská průtrž mračen. Sportovní areál najednou zel prázdnotou. Zůstalo jen několik stanujících odvážlivců. Vinou nepřízně počasí tak nakonec nemohla vystoupit ani kapela Islanďáci. Bohužel se neodehrál ani doprovodný turnaj Joga Bonito, který byl naplánovaný právě na sobotní večer.

Po velmi intenzivním dešti byla hřiště plná louží a nebylo vůbec jisté, zda se turnaj vůbec dohraje. V úvahu přišly pouze pokutové kopy, které byly náhradní variantou. „Jsem spokojený. Jediná škoda je, že nám zapršelo. Chtěl bych tím poděkovat místním starostům, kteří nám umožnili v turnaji pokračovat i přes ne příliš dobrý terén. Nemusely se tedy kopat pokutové kopy, které byly dle pravidel jednou z variant, kdyby bylo nezpůsobilé hřiště,“ uvedl hlavní organizátor, ale zároveň i hráč stříbrného týmu Kamikaze 04 Jiří Bílek.

Nakonec se do trochu deštivého finále probojovaly dva znojemské týmy. Obhájce loňského titulu Kamikaze 04 a Nike Factory Store, který se do něj dostal, když tři zápasy rozhodli až v pokutových kopech. Dva nejlepší týmy FCupu se ve finálovém utkání nepopraly jen o vítězství, ale i o sto tisíc korun. Celé utkání bylo velice vyrovnané. O úvodní gól se postaral tým Nike Factory Store. Na 1:1 pak za Kamikaze 04 srovnal nádhernou střelou z půlky Michal Adámek. Radost z gólu však netrvala dlouho. Po krásné individuální akci rozhodl zápas Peter Balta. Nike Factory Store se tak mohl radovat z vítězství. Na třetím místě skončil chomutovský tým Exe Unltd. Energy drink.