Soupeř strhl vedení na svou stranu až sedm minut před koncem utkání. Co se stalo?
Chtěli jsme zvítězit, takže jsme většinu druhého poločasu hráli na útočné polovině Sokolova a zapomněli na zadní vrátka. Nechali jsme otevřenou jednu stranu a útočník soupeře bohužel vystřelil tak, že další hráč už jen dorážel do prázdné brány.

Hosté si tedy ve druhém dějství nevypracovali víc brankových příležitostí?
Troufnu si říct, že jsme  hráli osmdesát procent času na jejich polovině. Gól padl po ojedinělé šanci, kterou soupeř proměnil.

V prvním poločase jste v pokutovém území hlavičkoval do protihráče, jehož teč zlikvidoval až gólman. Kolik scházelo k brance?
Maličko. Hlavičku sice zblokoval obránce, ale míč stejně málem skončil v síti. Je to velká škoda.

Co jste si po bezbrankové první půli řekli v kabině?
Vyříkali jsme si, jak budeme hrát, Sokolov se na nás dobře připravil. Chtěli jsme zkoušet víc křižných balonů, po kterých jsme chodili do přečíslení dva na jednoho. To nám vycházelo, ale větší šance jsme si bohužel nevytvořili.

Ve třetím zápase v řadě jste nevstřelili branku. Cítíte, že to v koncovce vázne?
Určitě. Fotbal se hraje na góly, které jsme nedali. Je to především vizitka útočníků, ale dopředu i dozadu musí hrát celý tým. Není to jen o obraně nebo o útoku. Musíme zlepšit mezihru i tlak do vápna a jít za gólem, i kdybychom ho tam měli donést.

Podruhé v jarní části sezony jste nastoupil v základní sestavě. Jak se po zranění na hřišti cítíte?
V přípravě jsem neodtrénoval vůbec nic. Začal jsem až se startem sezony. Chybí mi kondice a v zápasech to cítím. I proto jsem v neděli nevydržel celých devadesát minut. V Opavě to ode mě bylo špatné, proti Sokolovu už lepší. Pořád to ale není ono. Věřím, že se výkon zlepší, jak naberu kondici.  

Co konkrétně vás v zimě limitovalo?  
Dostal jsem šlapák na nárt a nemohl jsem ani kopnout do balonu. Doktoři na magnetické rezonanci nic nenašli, jen zánět. Měl jsem nakopnutý nárt a s tím nemohl nic dělat.

Ze hry v neděli odstoupil obránce Radek Mezlík, který vynechal i minulé střetnutí v Opavě. O co šlo?  
Píchlo ho ve svalu a podstoupí vyšetření. Uvidíme, co to bude, ale bohužel to nevypadá dobře.

Jak velký je to problém při dlouhodobém zranění krajního obránce Tomáše Cihláře?
Máme hráče, kteří na jejich postech zaskočí, ale každé zranění je obrovská ztráta. Jakékoliv oslabení je špatné, protože každý z kluků týmu něco dává.

V pátek nastoupíte doma proti Pardubicím. Je důležité po pádu na osmou příčku naplno bodovat?
Pro nás je každý zápas důležitý, chceme vyhrávat. Teď jsme dostali sami sebe pod tlak. Musíme zápas zvládnout za tři body, remíza nic neřeší.