Třetí kolo nižších fotbalových soutěží přineslo v několika zápasech velké množství branek. Hrušovanští dali Jevišovicím pět gólů, Horní Kounice šest Cvrčovicím a Únanov si napravil reputaci z minulého kola a záložnímu týmu Rosic vsítil čtyři branky.

Nejlépe ze všech celků v 1.A třídě si vedou Hrušovany, které jsou se ztrátou dvou bodů druhé za Kunštátem. Zbývající celky ze Znojemska v této soutěži jsou naskládány v dolní polovině tabulky.

V 1.B třídě je na tom nejlépe nováček z Blížkovic, který je třetí. V horní polovině jsou ještě Horní Kounice a Šatov. První tři body posunuly Únanov z předposlední příčky na desáté místo.

1.A třída

Sn Brno Miroslav 3:2 (2:1) Branky:Havel 2, Nevěděl Pelech, Pešek.

Postavení v tabulce:11.

Miroslav po předchozích dvou remízách prohrála v Brně. „Brněnský Slovan přijel s kvalitní sestavou. Měli tam i hráče s ligovými zkušenostmi. Do 81. minuty to bylo 2:2. My jsme do té doby dotahovali jednogólový náskok soupeře. Pak jsme dostali gól ze sporné penalty a už jsme potřetí vyrovnat nedokázali. Naše bojovnost na to tentokrát nestačila," komentoval trenér Miroslavi Rudolf Čejka.

Příští zápas:Miroslav Tasovice B

Bořitov Dobšice 3:2(2:2)

Branky:Fojt Jiří, Fojt Lukáš, Šmerda Virgler, Zajíc.

Postavení v tabulce:10.

Fotbalisté Dobšic nevyhráli ani ve druhém venkovním zápase. „Bylo to takové divné utkání. První poločas byl vyrovnaný, čemuž odpovídalo i skóre. Ve druhé půlce jsme je zatlačili, měli jsme dost příležitostí dát branku, ale ani jednu jsme nevyužili. Bořitov dal minutu před koncem branku a bylo po zápase," přiblížil dobšický trenér Karel Drábek.

Příští zápas:Dobšice Zbýšov

Tasovice B Šaratice 0:1(0:1)

Branka:vlastní.

Postavení v tabulce:13.

Tasovické béčko zatím uhrálo jediný bod a doma se Šaraticemi prohráli kvůli vlastní brance. „Celý zápas jsme hráli na jejich půlce. Rozhodl vlastní gól, když se míč odrazil po rohu do naší brány," popsal trenér Tasovic Milan Kalaš.

Příští zápas:Miroslav Tasovice B

Hrušovany Jevišovice 5:0(2:0)

Branky:Adamov, Hycl, Iran, Kosec, Kozárek.

Postavení v tabulce:Hrušovany 2., Jevišovice 12.

Hrušovanští fotbalisté si otevřeli střelnici a pěti góly soupeře zničili. „Byla to jednoznačná záležitost. Dali jsme dva rychlé góly a pak je ve všem přehrávali," sdělil trenér Hrušovan Robert Koch.

Jevišovice si byly vědomy svého špatného výkonu. „Propadli jsme po taktické stránce, kdy jsme nedokázali pokrývat soupeřův rychlý protiútok. Nejlepším naším hráčem byl brankář Šebela, i když jsme dostali pět gólů. Nebýt něj mohlo být skóre daleko vyšší," zhodnotil jevišovický obránce Petr Veselý.

Příští zápas:Šaratice Hrušovany

1.B třída

Pohořelice Šatov 2:1(2:0)

Branky:Rouzek, Vančata Kříž.

Postavení v tabulce:7.

Šatov poprvé prohrál a soupeř z Pohořelic vede tabulku. „V první půlce byli domácí lepší. O poločase jsme vystřídali, tlačili jsme a snížili náskok soupeře na 2:1, ale další branku už se nám nepodařilo vstřelit. O ten jeden gól byli domácí lepší," konstatoval šatovský trenér Rostislav Halkoci.

Příští zápas:Šatov Zastávka

Cvrčovice H. Kounice 3:6(1:2)

Branky:Beránek, Zbořil, Záruba Vlašín 2, vlastní 2, Fojtík, Horák.

Postavení v tabulce:5.

Mužstvo Horních Kounic po dvou remízách konečně naplno bodovalo ve Cvrčovicích. „Cvrčovice se vloni připravily o postup do vyšší soutěže vlastní chybou, takže šlo o těžkého soupeře. Navíc posílily o šikovného hráče z Třebíče, který měřil dva metry. I když tomu výsledek nenapovídá, nebylo to jednoduché utkání, Cvrčovice byly kvalitní.V prvním poločase nás podržel gólman. Ve druhé půlce jsme dali dva rychlé góly na 4:1, ale soupeř se nevzdal a dokázal snížit na 4:3. Kolem 80. minuty jsme zápas zlomili a dali další dvě branky," přiblížil trenér Horních Kounic Jiří Kotlán.

Příští zápas:H. Kounice Chrlice

Únanov Rosice B 4:1(3:1)

Branky:Čapoun 3, Kovář Zedník; ČK: Havlásek (Rosice).

Postavení v tabulce:10.

Únanovští fotbalisté odčinili výkon z minulého zápasu, který jejich trenér kritizoval. „Tentokrát si naši hráči zaslouží pochvalu. Šli jsme velice rychle do tříbrankového vedení, a to rozhodlo zápas. Všichni kluci dodrželi taktiku trenéra Dočekala," zhodnotil vedoucí únanovského mužstva František Stehlík.

Příští zápas:Tuřany Únanov

Blížkovice Zastávka 2:1(2:0)

Branky:Palát, Velčický vlastní.

Postavení v tabulce:3.

Pro Blížkovice to bylo první mistrovské utkání v 1.B třídě na domácím hřišti a výhrou hráči náležitě oslavili právě probíhající posvícení.

„Byl to velice těžký zápas.Utkání rozhodla první a poslední minuta prvního poločasu, kdy jsme vedlo 2:0. Hosté byli lepší, tlačili a my jsme si v 67. minutě dali vlastní gól. Pak jsme se strachovali o výsledek utkání, ale dobře to dopadlo," poznamenal předseda blížkovíckého oddílu Miroslav Fouček. V příštím utkání čeká Blížkovické boj o druhou příčku.

Příští zápas:Žebětín Blížkovice