Důvod odložení střetnutí, v němž měli být domácí favoritem a brousili si zuby na tři body a další posun v tabulce směrem vzhůru, byl jasný. Prudký nedělní déšť proměnil hřiště stadionu Za parkem v jeden velký bazén. „Trávník je pod vodou, na tom se hrát asi opravdu nemá,“ uvedl jednatel vyškovského klubu Jan Špičák.

Kolem půl jedné se nad Vyškovskem strhl velký liják a pršet přestalo až půl hodiny před výkopem. To už ale bylo o osudu duelu šestého s patnáctým celkem průběžného pořadí rozhodnuto. Rozhodčí Tomášek jednoznačně rozhodl o nezpůsobilosti terénu. „Prošel si celé hřiště a bylo to jasné. Neváhal dlouho,“ popsal Špičák.

Vyhlášení arbitra přijali vcelku bez problémů oba protivníci. „Bylo lepší opravdu nehrát, nemělo by to velkou cenu. Fotbalu by se to příliš nepodobalo,“ mínil trenér Vyškova Pavel Svoboda.

I Hrušovany, kterým by eventuálně špatný terén mohl vyhovovat, nechtěly na podmáčeném hřišti hrát. „Když jsme viděli to hřiště, bylo nám jasné, že se zápas hrát nebude. O spekulacích, že by nám mohl terén vyhovovat, nemohla být ani řeč,“ zhodnotil předseda hrušovanské kopané Pavel Makrovský.

Mužstva se hned domluvila na náhradním termínu. Vyškov a Hrušovany se mají v plánu utkat čtvrtého června. Toto datum ale ještě musí posvětit fotbalový svaz.