Na hrušovanském fotbalovém stadioně byl k vidění souboj o střed tabulky, čemuž odpovídala i předváděná hra.

Nový trenér domácích Tibor Duda vsadil na jiný herní systém v podobě tří obránců, pěti záložníků a dvou útočníků, což se nakonec ukázalo být jako dobrý tah.

Hrušovany šly do zápasu s vědomím, že souboj s bezprostředním sousedem v tabulce bude velmi důležitý. „Po sérii porážek na nás doléhalo vědomí, že musíme nutně vyhrát, tím spíš, že jsme hráli s Protivanovem,“ byl si vědom domácí trenér Duda.

Jeho svěřenci se do utkání pustili s vervou a nasazením, avšak jediným výsledkem byl neuznaný gól záložníka Vlčka. „Rozhodčí odpískal ofsajd, tak asi branka platit neměla,“ krčil Duda po utkání rameny.

První poločas se nesl v duchu boje o střed hřiště, šancí bylo na obou stranách minimum. Přesto dokázali hosté z Protivanova vstřelit branku, k pravé tyči Holíkovy brány se po hrubé chybě domácí obrany trefil Polášek.

Druhý poločas nezačal pro hosty právě nejšťastněji. Po hrubém faulu na domácího Holcmana mimo vápno viděl červenou kartu protivanovský gólman Vítek a musel předčasně do sprch.

„Podle mě se to vyloučení na soupeřových hráčích podepsalo, zatímco nás to nakoplo,“ hledal příčiny obratu v druhé půli Duda. „Vyloučení našeho gólmana nám určitě sebralo síly, navíc jsme začali odpadat i fyzicky,“ souhlasil se svým trenérským protějškem hostující kouč Lubomír Brázdil.

Protivanovští bránili ve druhé půlce utkání hubený náskok a do útočných akcí se příliš nepouštěli, což se jim nevyplatilo.

Vlčkovu dělovku z šestnáctky ještě náhradní gólman Kaštil vyrazil, ale vzápětí Protivanov inkasoval vyrovnávací branku. Balón ze Spišiakova přímého volného kopu prošel kolem překvapených obránců a brankáře až do brány. „Tohle jsem určitě nezamýšlel, spíš jsem čekal, že to někdo bude tečovat nebo někdo zkusí hlavičku. Ale branka mě samozřejmě hodně těší,“ usmíval se střelec vyrovnávacího gólu.

Jenomže to nebylo ze strany domácích zdaleka všechno. O osm minut později centroval střelec prvního gólu míč před bránu a sedmnáctiletý mladíček Srnka poslal ve skluzu Hrušovany k velké radosti domácích fanoušků do vedení.

Ještě v téže minutě se Hrušovanští radovali znovu. Po skvělé nahrávce Srnky uzavřel střelecký účet zápasu útočník Holcman, který si tak vysloužil ovace fanoušků.

Hrušovany odskočily Protivanovu díky vítězství v tabulce na rozdíl čtyř bodů.

Jak šly minuty

1. Rozhodčí zahájil utkání.

10. Domácí útočník Holcman přihrál v úniku v šestnáctce na volného Vlčka, který vstřelil branku. Rozhodčí však odpískal ofsajd a gól neplatil.

19. Protivanov zahrozil z přímého volného kopu, kapitán Navrátil střílel v malém vápně, gólman Holík zachránil na brankové čáře.

21. Polášek se protáhl uličkou mezi dvěma domácími obránci, mířil ale těsně nad Holíkovu bránu.

42. Polášek – 0:1. Po hrubé chybě domácí obrany prostřelil brankáře Holíka agilní útočník Polášek.

46. Gólman hostí Vítek fauloval za vápnem domácího Holcmana, což hlavní rozhodčí ocenil červenou kartou.

56. Ležák centruje podél od postranní čáry před bránu, hostující obrana vykopává míč do bezpečí.

76. Spišiak Pavel – 1:1. Útočník Pavel Spišiak zahrával přímý volný kop, míč prošel oklem překvapených obránců a gólmana až do brány a bylo vyrovnáno.

84. Srnka – 2:1. Spišiak centroval před bránu, sedmnáctiletý Srnka překonal ve skluzu gólmana Kaštila a domácí šli do vedení.

84. Holcman – 3:1. Po skvělé nahrávce Srnky uzavřel střelecký účet zápasu Holcman.