Mužstvo Inzert Expresu se udrželo ve hře o čtvrtou příčku díky výhře v Ivančicích. Do utkání ale nevstoupilo nejlépe. Ve 13. minutě dostalo od Ivančic gól.

„Na začátku jsme sice nastoupili jako k přátelskému utkání a hráči si mysleli, že to půjde samo, ale naštěstí se probrali a zvládli zápas s přehledem. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem, kdybychom proměnili šance," ohlédl se za utkáním trenér Inzert Expresu Tomáš Pěnkava.

Jeho tým poté přidal dvě branky a dostal se do vedení. Domácí fotbalisté ale do konce první půle vyrovnali. „Udělali jsme dvě chyby v rozehrávce a domácí toho využili," zmínil Pěnkava.

Z výhry měl radost i kvůli spekulacím, které provázejí závěrečné duely. „Ivančice bojují o záchranu, a tak jsem byl rád, že jsme vyhráli, protože nikdo nemohl říct, že jsme jim zápas nechali. Mužstvo ukázalo, že má charakter," poznamenal trenér.

Znojmo hraje poslední dvě utkání doma a má stále naději na čtvrté místo. Na něm jsou aktuálně Boskovice. Znojmo ztrácí pouhý bod a sehraje s nimi nadcházející zápas. „Máme to dobře rozehrané a mohli bychom udělat čtvrté místo," dodal  Pěnkava.

O tři body do konečného zúčtování se připravili fotbalisté Moravského Krumlova, když odjeli s prázdnou ze Zbýšova. „Kluci zápas odbyli. Vedli jsme 1:0 a oni přestali hrát," kritizoval po utkání krumlovský trenér Karel Pelikán.

Po nerozhodné první půlce, ve které nepadl ani jeden gól, otevíral skóre Krumlov.  „Po střele z velkého vápna do šibenice jsme v 50. minutě vedli. Pak jsme měli ještě dvě šance v malém vápně, ale nebyli jsme schopní dát gól. Přestali jsme hrát. Zbýšov se chytil příležitosti a vyšlo mu to. První gól domácích byl takový náhodný, když šla střela z velkého vápna od tyče do tyče a do branky. A pak v 82. minutě udělala naše obrana chybu a byl z toho druhý gól," popsal Pelikán.

Krumlovští se připravili o postup v tabulce. „Stačilo remizovat a mohli jsme být čtvrtí. Teď máme doma Kuřim a pak jedeme do Ráječka, tak to musíme ještě spravit," hlásí krumlovský trenér.