Těsně před koncem prvního poločasu v 45. minutě otevíral skóre Škvařil a Inzert Expres se dostal do vedení. Přidat další branku mohl Kubále, který byl ale sražen protivníkem dva metry před vápnem.

„Ve druhé půlce od dvacáté minuty domácí přeskupili sestavu, hráli vepředu na tři útočníky. My jsme se tak dostali do tří samostatných nájezdů na bránu. Jeden z nich byl s faulem, rozhodčí nedal červenou kartu. Naopak pak dal červenou kartu nám za faul z boku, který sice byl na hráče bez balónu, ale ten neběžel sám na bránu. Pak jsme hráli deset patnáct minut do konce v oslabení a bohužel jsme gól dostali," popsal Pěnkava.

O vedení přišel hostující znojemský celek totiž až v 83. minutě. „Trošičku výkon rozhodčího zápas ovlivnil, ale my jsme měli dát gól," dodal znojemský kouč.  Utkání bylo zároveň i pohárovým. O postupu do dalšího kola tak po remízovém stavu musely rozhodnout penalty. Zvítězily Ivančice, které penaltový rozstřel vyhrály 5:4.

Loni  mělo znojemské mužstvo velký pohyb v hráčském kádru kvůli zraněním. Letos není situace tak neobvyklá, přesto i nyní Pěnkavovi někteří hráči chybí. „Skončil kvůli pracovním povinnostem Petr Rolník. Spíš bude hrát za béčko, nebo jak to bude stíhat. Nehrál Drozd kvůli červené kartě a nemůže hrát i další zápas. To se týká i Kaliny, který má červenou kartu z Ivančic. Na dovolenou odjel Libor Horák, takže taky chyběl. Uzdravil se Mařík, který už na chvíli v Ivančicích nastoupil," přiblížil Pěnkava.

IE Znojmo je v tabulce druhé. Příští zápas hraje doma s Boskovicemi.

Krajský přebor

Ivančice – IE Znojmo 1:1 (0:1)
Branky: 83. Polák – 45. Škvařil. ČK: Kalina (IE Znojmo). Diváků: 120.
IE Znojmo: Vítámvás – Veselý, Šťáva, Kubošný, Procházka, Škvařil (86. Šperl), Vašíček (90. Pěnkava), Kubále (73. Mařík), Kalina, Šplíchal, Ostrý.