První poločas by se dal z pohledu domácích charakterizovat jako pětačtyřicet minut neproměněných šancí.

Hned od začátku byli domácí aktivnější a už ve třinácté minutě mohli vést. To když Kubeš trefil pouze břevno. V tomto zápase to však nebyla jediná chvíle, kdy by se domácí fotbalisté trefili pouze do brankové konstrukce.

Na samotném konci prvního poločasu však dokázali chybu v domácí obraně využít hosté. Brněnský útočník Nevole překonal brankáře Minaříka a první půle zápasu tak skončila 0:1.

„V prvním poločase jsme měli čtyři vyložené šance, ale nemohli jsme dát gól. Udělali jsme jednu chybu a tu soupeř potrestal,“ povzdechl si první muž znojemské lavičky Tomáš Pěnkava.

I na začátku druhého poločasu byli úspěšnější hosté. V sedmapadesáté minutě díky Prchlému vedli brněnští fotbalisté už 2:0.

Jakoby se však ve znojemských fotbalistech něco zlomilo a se štěstím, které jim v předchozím poločasu chybělo, dokázali díky přímému kopu kapitána Milana Samka snížit na 1:2.

Zhruba o deset minut později přidal vyrovnávací gól Kubále. A nakonec se trefil deset minut před koncem ještě jednou a zajistil tak výhru svého týmu.

„Jsem určitě nespokojený. Domácí, ačkoliv jsme vedli 2:0, tak při těch pěti tyčkách a břevnech si to vítězství zasloužili a blahopřeju jim,“ ohodnotil předvedený výkon svých svěřenců hlavní trenér Slovanu Brno.

„Díky naší nedisciplinovanosti a nekoncentrovanosti jsme ztratili vedení. A když nám štěstíčko šlo v prvním poločase naproti, tak nakonec bohužel,“ dodal.

Na druhé straně ani trenér domácích nebyl příliš spokojen s výkony svých svěřenců.

„Nejsme bohužel schopni zakončit. Pracujeme na tom už rok a půl. Na každém tréninku trénujeme střelu na bránu a stejně. Ten hráč to musí mít v sobě. Někteří to prostě v sobě nemají a potřebujeme taky štěstí, aby se to zlomilo. No a dneska snad konečně jsme měli i trochu štěstíčka. První branka byla opravdu šťastná, kdy po přímém kopu ze třiceti metrů brankář zaváhal,“ pousmál se Pěnkava.