Fotbaloví fajnšmekři ochutnají příchuť dalšího městského derby. V rámci šestnáctého kola I. A třídy přivítá rezerva 1. SC Znojmo na svém zeleném pažitu Inzert Expres Znojmo. Oba týmy jsou ve spodní části tabulky s minimálním rozdílem bodů. Kterého z nich případná výhra katapultuje do vyšších pater tabulky se, dozvíme už dnes.

Ve větší psychické pohodě se může cítit IE Znojmo. Tým z Oblekovic v zimě kádr rozšířil a stabilizoval. To bylo vidět hned v prvním utkání. V něm Znojemští narazili na třetí Novosedly. „Odehráli jsme dobré utkání. I když jsme zvítězili jen 1:0, měli jsme více ze hry a dnes budeme chtít další tři body,“ vzkázal do kabiny 1. SC Znojmo B hrající asistent trenéra Milan Samek.

Znojemské béčko do soutěže nevstoupilo zrovna ideálně. Na půdě brněnské Slavie prohrálo brankou v úplném závěru. „Byl to zápas, který neměl poznat vítěze, natož poraženého. V posledních minutách nám do branky spadla tečovaná střela a my se s tím museli vyrovnat. Na dnešní zápas jsme ale nachystaní. Doma prostě musíme bodovat,“ prohlásil trenér 1. SC Znojmo B Libor Palička starší.

Posledních několik utkání těchto dvou soků skončila vždy ve prospěch IE Znojmo. „Je vidět, že se nám proti 1. SC Znojmo daří. Ale třeba v posledním utkání byl soupeř lepší, a i přesto jsme zvítězili. Rádi bychom ve vítězné sérii pokračovali, ale zároveň víme, že každá série jednou skončí,“ polemizoval Samek.

Oba fotbalové tábory hlásí, že jsou vesměs v plné síle. „V posledním utkání se nám zranil obránce Doválel, ale bez problémů ho nahradíme,“ informoval oblekovický asistent. Naproti tomu může domácí 1. SC využít několik posil A-týmu, protože ten hraje až v neděli.

„Uvidíme, v jaké sestavě nastoupíme. Všechno se samozřejmě odvíjí od áčka,“ nechtěl spekulovat o posílení B-týmu hlavní kouč.

Utkání začíná ve tři hodiny odpoledne na fotbalovém stadionu v Husových sadech.