Pro hosty byla porážka hodně drsná. Hráči Moravského Krumlova totiž Pod Búdama sahali po třech bodech, nakonec domů odjeli rozmrzelí a s prázdnou. Devadesátiminutová dřina přišla vniveč, výhru slavili vinaři. „Jsem rád, že jsme výsledek v závěru otočili, ale hra nebyla dobrá. Šedesát minut jsme dobývali branku soupeře bez nějakých vážnějších příležitostí. Byly tam pouze závary a skrumáže," řekl domácí trenér Petr Zemánek.

Klíčová chvíle zápasu přišla ve 27. minutě. Mutěnický forvard Marcel Čepil dohrál akci a taktoval hostující gólmana Bognera, který v přerušené hře do soupeře strčil. Sudí Tunka ukázal oběma aktérům žlutou kartu. Brankáři Krumlova se verdikt rozhodčího nelíbil, a tak ho počastoval kritikou. Hlavní arbitr si nenechal nic líbit, podruhé vytáhl žlutý kartonek a Bognera vyloučil. Jelikož hosté neměli náhradního gólmana, musel do branky Jakub Staněk.

Celek ze Znojemska v tu chvíli ale vedl. Skóre otevřel v 10. minutě nekrytý Machotka, který po standardní situaci zasunul odražený balon do sítě.

Krumlov měl v deseti jednu vyloženou šanci, když po rychlém protiútoku trefili tyč. Jinak se ale hosté zaměřili výhradně na ubránění těsného náskoku. „Zalezeného soupeře jsme nedokázali překonat. S přibývajícími minutami to byla z naší strany čím dál větší křeč, pronesl Zemánek.

Jeho týmu se přesilovka vůbec nedařila. Nervózní fanoušci přestávali věřit, kritika sílila. Pak však přišel strhující finiš. Nejprve po rohovém kopu kapitána Válka dotlačil balon do sítě v nepřehledné situaci Válek, po následné rozehrávce ze středového kruhu udělal hostující zadák fatální minelu. Důrazný Marcel Čepil mu vypichl míč, šel sám na gólmana, udělal mu kličku a naservíroval balon střídajícímu Pavelkovi, který střelou do odkryté branky rozhodl zápas. Euforie se dala Pod Búdama prodávat.

Vinaři zůstali v tabulce krajského přeboru na čtvrtém místě. Ve středu mají Koštuřík a spol volno, protože derby ve Bzenci bylo na žádost vedení Slovanu a s posvěcením svazových činovníků odloženo. „Jsme rádi, že se v týdnu nehraje. Alespoň můžeme dobít baterky a připravit se na další zápasy," řekl Zemánek, který o víkendu postrádal Hromka s Varmužou.

Zraněný Lamáček byl pouze na lavičce. Do sestavy se naopak vrátil nedoléčený Benešovský.

Mutěnice – Mor. Krumlov 2:1 (0:1)

Branky: 90. Jiří Maršálek, 90.+1 Jakub Pavelka – 10. Petr Machotka. ČK: 28. Bogner (Moravský Krumlov). Diváci: 135.