Tabulku vedou o tři body a v posledním domácím zápase úlohu lídra potvrdili. Přehráli brněnský Slovan 2:0.

Začátek utkání byl hodně opatrný a po úvodním oťukávání ze začaly rodit šance na obou stranách. Hosté dokonce nastřelili tyč. I domácí měli velké šance. Hned dvě měl na kopačkách Tibor Ostrý, ale neměl správně seřízená mířidla.

Když už to vypadalo, že půjdou oba týmy do šaten za bezbrankového stavu, udeřili domácí.

Kapitán Daniel Černý rozehrál standardní situaci z levé strany, jeho centr prolétl celým vápnem až na zadní tyč, kde čekal osamocený Stanislav Tkadlec.

„V prvním poločase jsme nehráli žádný extra fotbal. Slovan se prezentoval pěknou, dobře organizovanou hrou,“ ohlédnul se za prvním poločasem trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava.

Druhá půlka byla ze strany domácích zcela jiná. Vyvarovali se zbytečných chyb v defenzívě, skvěle kombinovali a neustále využívali okének v brněnské obraně.

V obrovské šanci se ocitl Rolník a Tkadlec, ale za záda hostujícího brankáře dokázal procpat balón až Pavel Kapitán. V závěru zápasu měl ještě tři velké šance forvard Daniel Kubále, ale ani jednu z nich nedokázal dostat mezi tři tyče. I přesto si IE Znojmo pojistilo tříbodové vedení na čele tabulky.

O postupu ale zatím oblekovický celek nepřemýšlí. „Nějak to nepřeháníme. Hrajeme sice na čele, ale nic extra z toho neděláme,“ prozradil prezident klubu Jaroslav Berka.

Fotbalistům Inzert Expresu zbývá do konce soutěže devět utkání. Pokud budou na konci série těchto utkání stále na čele, budou mít výhradní právo postoupit do krajského přeboru.

Trenér Pěnkava: Jalová koncovka? To už se nás netýká

Oblekovice /ROZHOVOR/ - Trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava zažívá po několika průměrných letech výbornou sezonu. Jeho tým je na čele tabulky.

Trenér fotbalistů Inzert Expresu Znojmo je nyní asi nejsledovanější osobou týmu z Oblekovic. Ten letos dává na frak všem soupeřům a v tabulce je to dostatečně vidět. Dlouhodobě průměrný klub I. A třídy zažívá pod jeho vedením jednu z nejlepších sezon a má nakročeno do krajského přeboru.

Doma jste přesvědčivě přehráli Slovan Brno. Jak hodnotíte sobotní duel?
Určitě pozitivně. I když jsme v prvním poločase nehráli moc dobře, dokázali jsme to v tom druhém napravit. Pro nás to jsou důležité tři body a potvrzení předešlého vítězství z venku.

V závěru duelu jste si mohli na čele tabulky ještě vylepšit skóre, ale nabídnutými šancemi jste opovrhli. Nevrací se ta pověstná mizérie v koncovce, která se lepila na vaše kopačky v předešlých sezonách?
To určitě ne. Vedli jsme a kluci nebyli dost možná v zakončení tak precizní, jak by byli za bezbrankového stavu. Holt když vedete a máte jednu šanci za druhou, tak koncentrace není taková, jaká by měla být.

Dlouhá léta jste hráli ve středu tabulky, letos jste lídrem soutěže. Čím to?
Rozhodně to přikládám kvalitnímu podzimu. Tam jsme hráli opravdu dobře, měli nabitý kádr co se týče počtu hráčů a jejich kvality. Druhým důležitým faktorem je začátek jara, který jsme suprově chytli.

Na lavičce jste ale v utkání zase tolik hráčů neměl…
Několik hráčů nám po podzimu odešlo. Na druhou stranu k nám přišel brankář Luboš Vítámvás. Je pro nás obrovskou posilou. Chytá výborně a skvěle organizuje hru.

Máte nakročeno k vítězství v soutěži a možnému postupu do krajského přeboru. Jak to vnímáte?
To víte, že máme postup v hlavě, ale neřešíme to. Chceme vyhrávat, proto se fotbal hraje. Vítězství v soutěži je pro nás cílem, ale otázku postupu budeme řešit, až bude aktuální. Každopádně chceme soutěž vyhrát.

Vaši svěřenci nejsou moc zvyklí na pozici lídra tabulky. Nemáte s nimi více práce s ohledem na případné podcenění soupeře?
Vůbec. Jsou to dospělí chlap,i kteří vědí, co chtějí. Mají na to porazit každého soupeře. Neustále jim opakuji, že jenom na nich záleží, jak to celé nakonec dopadne. Právě oni můžou celou soutěž vyhrát, ale také si všechno pokazit.

Na čelo tabulky se tlačí také Dobšice. Klub, na jehož stadion byste kamenem dohodili. Je cítit nějaká rivalita?
To si pište. Kluci se moc dobře znají, spousta z nich spolu vyrůstala a hrála. Co vím, tak už probíhá nějaká hecovačka. S Dobšicemi hrajeme na jaře doma a neskutečně se na ten zápas těšíme.