Městské derby mezi 1. SC Znojmo B a Inzert Expresem Znojmo vzešlo lépe pro hostující tým z Oblekovic. Ten dokázal porazit rezervu třetiligového Znojma 2:1.

Už v devatenácté minutě se dostal hostující tým IE Znojmo do dvou velkých šancí. Ale ani Černý, ani Urválek překonat Zbořila nedokázali. To se podařilo až Kadlecovi v sedmačtyřicáté minutě, když hlavou zužitkoval centr z pravé strany.

Vedení Oblekovic nemělo dlouhé trvání. O sedm minut později vyrovnal hlavičkou z vápna Slovák Willmann.

Individuální chyby

Jak se později ukázalo, o vítězství rozhodly zejména individuální chyby. I když byli domácí po vyrovnávací brance o něco lepší než hosté, na kolena je srazil kiks defenzivní řady a rozhodující branka, která přišla z kopaček Kubáleho v čtyřiašedesáté minutě.

V osmdesáté minutě mohl pojistit vítězství IE Znojmo Kalina, který běžel sám na branku. Jeho muška ale nebyla přesná. V závěru utkání ještě Pechal obdržel červenou kartu a definitivně tak zmařil šance 1. SC na vyrovnání.

„První poločas byl hodně vyrovnaný, ale ve druhém poločase jsme naprosto ztratili koncentraci, ke které se přidaly individuální chyby. Sice máme ještě nějakou rezervu, ale musíme se pomalu připravovat na fakt, že budeme hrát o záchranu,“ zlobil se na nesoustředěnost svých svěřenců ve druhé půlce trenér 1. SC Znojmo B Libor Palička starší.

Zato na druhé straně byla radost z vítězství více než značná.

„Dokázali jsme prodloužit naši sérii vítězství nad béčkem Znojma. Kluky musím pochválit. Nejenže plnili taktické pokyny, ale hlavně se soustředili jen na hru. V tom vidím ten zásadní moment utkání,“ prohlásil šťastnější trenér Inzert Expresu Znojmo Tomáš Pěnkava.

Inzert Expres Znojmo se tak posunul v tabulce na šesté místo, zatím co Znojmo zůstává na příčce sedáté.