Minimálně na rok šlo o poslední vzájemné střetnutí obou soupeřů. Příbram si uhájením druhého místa zajistila návrat do elitní soutěže. „Příbram letošní sezonu odehrála skvěle. Jsem moc rád, že jsme se v posledním utkání kousli a vyhráli. Podali jsme bojovný výkon, což se v předchozích zápasech nestalo,“ povídal dvaadvacetiletý záložník Michal Pecháček.

Právě on v první půli otevřel skóre utkání, když po centru Ondřeje Machuči propálil bezmocného gólmana hostů a připsal si první branku za Znojmo. „Balon mi krásně přišel. Jsem rád, že jsem se trefil. Především je ale důležité, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ řekl odchovanec pražské Slavie, který na jihu Moravy hostuje z Jihlavy.

V posledním kole Fotbalové národní ligy se znojemští fotbalisté utkali s Příbramí, která postupuje do nejvyšší soutěže.
Šamánek se s profesionální kariérou loučil gólem, Znojmo zdolalo Příbram

Zároveň přiznal, že cíle pro jarní část sezony byly jiné. „Chtěli jsme se rvát o postup a ve výsledku jsme se místo toho strachovali, ať nesestoupíme,“ mrzelo bývalého hráče Teplic nebo italského Udine.

Znojemské jaro
Sezona 2013/2014
1. liga: 10 bodů (2 výhry, 4 remízy, 8 porážek)
Sezona 2014/2015
2. liga: 19 bodů (6 výher, 1 remíza, 7 porážek)
Sezona 2015/2016
2. liga: 23 bodů (7 výher, 2 remízy, 4 porážky)
Sezona 2016/2017
2. liga: 16 bodů (4 výhry, 4 remízy, 6 porážek)
Sezona 2017/2018
2. liga: 12 bodů (3 výhry, 3 remízy, 8 porážek)

S jarním vystoupením svých svěřenců nebyl spokojený ani trenér Leoš Kalvoda. „Jaro bylo z naší strany velice špatné. Měli jsme spoustu dobře rozehraných utkání, které jsme nezvládli. Výhra proti Příbrami je jen malá náplast. Nedovedu pochopit, že hráči zahrají takový zápas a v ostatních propadnou. Musíme na tom zapracovat,“ měl jasno šedesátiletý stratég.

Jihomoravané se v jarní části sezony potýkali s rozsáhlou marodkou. V závěru sezony mužstvo doplnili o dorostence. „Sezonu jsme dohrávali s hráči, kteří normálně nenastupovali. Někteří mě příjemně překvapili, ale nechci jmenovat,“ uvedl bývalý trenér olomoucké Sigmy nebo Slovácka.

Poslední zápas ve znojemském dresu odehrál proti Příbrami střelec druhé branky Rostislav Šamánek, který se rozloučil s profesionální kariérou. „S dalšími hráči budeme teprve jednat. Letní přípravu zahájíme třináctého června a třicátého června končí klukům na hostování smlouvy. V mezidobí musíme kádr doplnit nebo prodloužit smlouvy,“ přiblížil Kalvoda.

Na jihu Moravy si přeje pokračovat i v příští sezoně. „Hrozně rád ve Znojmě zůstanu. Cítím se tady dobře a zažil jsem tu krásné roky. Změny nastanou v realizačním týmu. Čeká nás hodně práce, ale těším se na ni,“ dodal kouč, který před pěti lety dovedl Znojmo k historickému postupu do první ligy.

Ilustrační foto.
Festival posiluje spolupráci s dolnorakouskými sousedy