Znojemští fotbalisté v dalším přípravném utkání remizovali s druholigovou Jihlavou 1:1. V zápase se kromě jihomoravských stálic představili i dorostenci.
První poločas utkání, které se hrálo na neutrální půdě v Horních Kounicích, byl velmi kvalitní. Utkání mělo dobrou kvalitu, což potvrdil i znojemský trenér.

„První půle se mi opravdu líbila. Měla všechny aspekty ligového zápasu. My jsme nastoupili skoro v ideální sestavě, i když ta finální jedenáctka se teprve krystalizuje, a výkon hráčů byl opravdu dobrý,“ pochválil své svěřence Michal Sobota.
Skóre utkání otevřel v prvním poločase slovenský útočník, hrající ve znojemských barvách, Matúš Minarech.

Do druhého poločasu oba trenéři využili několikanásobného střídání. Znojemský lodivod poslal do hry zejména dorostence, zato jeho protějšek vyměnil takřka celou jedenáctku. „Chtěl jsem vidět hlavně bratry Zifčákovy, kteří s námi nebyli na turnaji v Žirovnici. Je vidět, že u nich není o kvalitě pochyb. Je jen škoda, že se zranil Tomáš Lukáš. Doposud se z dorostenců jevil asi nejlépe,“ zalitoval zranění mladého fotbalisty Sobota.

Ve druhém poločase mělo Znojmo v obraně den otevřených dveří. Jihlava se do šestnáctky dostávala dost snadno, a to zejména přes svou pravou stranu. Jeden takový výpad dokázal Tecl přetavit ve vyrovnávací branku a dát tak podobu konečnému výsledku.

Znojemští fotbalisté mají za sebou týdenní soustředění v domácích podmínkách. V něm trénovali i třikrát denně, a nabírali zejména fyzickou kondici. Hned zítra je čeká přátelské utkání s divizní Třebíčí a v úterý ostrá zkouška před startem Moravskoslezské fotbalové ligy, na půdě druholigového Slovácka.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Stránky klubu 1.SC Znojmo